13. Cracovia Maraton: 5000 osób na liście startowej!

Niespełna cztery miesiące przed 13. Cracovia Maraton, do startu w biegu głównym  zgłosiło się już ponad 5000 osób! Wszystko wskazuje na to, że 18 maja 2014 roku poprawiony zostanie rekord frekwencji podwawelskiego maratonu.

Tegoroczna edycja Cracovia Maraton przewidziana jest jako trzydniowe święto biegania. Cały cykl imprez będzie nosił nazwę „Krakowskie Spotkania Biegowe”. Podobnie jak w roku ubiegłym, oprócz niedzielnego biegu głównego na dystansie 42 km 195 m oraz odbywających się dzień wcześniej Mini Maratonu (4,2 km) i Maratonu na Rolkach (pełny dystans maratoński), w sobotę zorganizowane zostaną także Bieg Śniadaniowy oraz biegi pod patronatem partnera wydarzenia – radia RMF FM – o puchar tej stacji, bieg par i bieg rodzinny. Dodatkowo, w piątek, 16 maja planowany jest 10-kilometrowy bieg nocny. Natomiast w czasie trwania niedzielnego maratonu odbędą się biegi na krótkich dystansach.

 

Do biegu głównego 13. Cracovia Maraton można się zgłosić się TUTAJ. Do końca lutego obowiązuje opłata startowa w wysokości 93 zł. Rolkarze mogą zaś zapisywać się TUTAJ. Koszt pakietu startowego wynosi obecnie 30 zł.

 

Fot. Krzysztof Porębski.