13-17 lipca: Final Six Ligi Światowej w TAURON Arenie Kraków

Tegoroczny Final Six Ligi Światowej w Piłce Siatkowej Mężczyzn odbędzie się od 13 do 17 lipca w TAURON Arenie Kraków.

Tę wiadomość podali we wtorek, 15 marca, podczas konferencji prasowej przed innym wielkim wydarzeniem – Final Four Ligi Mistrzów (16-17 kwietnia, także w TAURON Arenie Kraków) Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji i Sportu Katarzyna Król oraz Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal.

Rozmowy w tej sprawie władz Krakowa z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej toczyły się od kilku miesięcy. Przypomnijmy, że FIVB (Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej) przyznała naszej federacji rolę gospodarza tego turnieju 10 grudnia 2015 r.

Polska zorganizuje elitarne zawody już po raz czwarty, poprzednio czołowi zespoły Ligi Światowej gościły dwukrotnie w katowickim Spodku (2001 i 2007), a raz w gdańskiej Ergo Arenie (2011). Przed pięcioma laty w Gdańsku biało-czerwoni sięgnęli po pierwszy – brązowy – medal LŚ. Rok później w Sofii Polacy wygrali finałowy turniej.

W Final Six 2016 podopieczni Stephane’a Antigi mają już zapewniony udział bez względu na wyniki we wcześniejszego etapu zmagań.

Faza interkontynentalna będzie w tym sezonie rozgrywana systemem turniejowym. Nasza reprezentacja zagra 17-19 czerwca w Kaliningradzie z Rosją, Bułgarią i Serbią, 24-26 czerwca w Łodzi z Argentyną, Francją i Rosją, a 1-3 lipca w Nancy z Francją, Belgią i Brazylią.

To już 18. edycja Ligi Światowej, w której polscy siatkarze zadebiutowali w 1998 roku wyjazdowymi meczami z Rosją w Lipiecku.

Fot. MCH/ZIS