12. Krakowski Bieg Sylwestrowy: koniec zapisów internetowych

Zakończyły się zapisy do 12. edycji Krakowskiego Biegu Sylwestrowego, który 31 grudnia wystartuje w samo południe z Rynku Głównego. Zgłoszenia internetowe były przyjmowane do 17 grudnia.

W przypadku niewyczerpania wynoszącego 2000 osób limitu uczestników, zapisy będą prowadzone również w Biurze Zawodów – zlokalizowanym w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Św. Marka 34 i czynnym w dniach 30 (środa, w godz. 15:00-20:00) i 31 grudnia (czwartek, w godz. 7:30-11:00).

Krakowski Bieg Sylwestrowy jest imprezą łączącą sportową rywalizację z atmosferą sylwestrowej zabawy. Zawodnicy mogą pokonać jeden z dwóch dystansów – 10 km („Radosna Dziesiątka”) lub 5 km („Smocza Piątka”). Niepełnoletni uczestnicy rywalizują jedynie na krótszej trasie. Limit czasu wynosi 90 min.

Zachęcamy do potraktowania biegu na wesoło i startu w fantazyjnym stroju – najlepiej nawiązującym do bogatego dziedzictwa kulturowego Krakowa. Aby podkreślić rozrywkowy charakter imprezy, dla autorów najciekawszych kostiumów przewidziane są wyższe nagrody niż dla zwycięzców sportowej rywalizacji. Konkursowe Jury wybierze triumfatorów w kategoriach: najlepiej przebrany zespół (liczący minimum 3 osoby), najlepiej przebrana para (osoby te muszą wspólnie pokonać całą trasę biegu i wbiec na metę trzymając się za ręce), najlepsze przebranie indywidualne oraz najlepiej przebrane dziecko/nastolatek poniżej 18. roku życia. Tegoroczną nowością jest klasyfikacja na najlepsze przebranie w ramach akcji „Bezpiecni” – dla osób, których strój nawiązywał będzie do programu ograniczania niskiej emisji w Krakowie.

Każdy, kto ukończy bieg otrzyma na mecie pamiątkowy medal, gorący posiłek, napoje i słodycze, a panie powitane zostaną różami.

Uwaga! W porównaniu z ubiegłoroczną edycją Krakowskiego Biegu Sylwestrowego, nastąpi zmiana miejsca startu/mety. Tym razem brama wyznaczająca początek i koniec trasy będzie się mieścić na odcinku pomiędzy ul. Sienną a ul. Grodzką.

Szczegółowe informacje na temat 12. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego znajdują się w regulaminie imprezy.

Fot. MCH/ZIS