12 i 13 kwietnia Krakowskie Slalomy na TKG KOLNA: powrót Natalii Pacierpnik

W najbliższy weekend, 12 i 13 kwietnia na Torze Kajakarstwa Górskiego w Ośrodku Sportu i Rekreacji KOLNA odbędą się zawody otwierające tegoroczny sezon – Krakowskie Slalomy. Po rocznej przerwie w startach, swój udział w imprezie zapowiedziała olimpijka z Londynu – Natalia Pacierpnik.

Siódma zawodniczka Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku powraca do startów po równym roku. Ostatni raz reprezentantka Krakowskiego Klubu Kajakowego wystąpiła w poprzedniej edycji Krakowskich Slalomów. W mocno obsadzonej imprezie zajęła drugie i pierwsze miejsce. Późniejsze mistrzostwa Polski oraz mistrzostwa Europy, które miały miejsce w ośrodku przy ul. Kolnej, odbyły się bez jej udziału. Nie wystartowała także w mistrzostwach świata w Pradze.

 

12 i 13 kwietnia kajakarze slalomowi będą rywalizować w pięciu konkurencjach – K-1 K, K-1 M, C-1 K, C-1 M oraz C-2 M. W sobotę zawody rozpoczną się o godz. 10.00, a w niedzielę o godz. 9.00. Dekoracja zwycięzców przewidziana jest na godz. 16.30 w niedzielę. Szczegółowy program imprezy można znaleźć poniższym załączniku.