12. Cracovia Maraton tuż, tuż

Wielkimi krokami zbliża się największe tegoroczne święto biegania w Krakowie ? 12. Cracovia Maraton. 27 i 28 kwietnia tysiące biegaczy opanują Błonia Krakowskie i ulice miasta. Obecnie na listach startowych widnieje już ponad 6500 zawodników! A już w najbliższą niedzielę, 14 kwietnia odbędzie się ostatni sprawdzający trening przed krakowskim Maratonem Równych Szans.

Wszystkich, którzy przygotowują się do 12. Cracovia Maraton zapraszamy do pokonania 25-30 km w towarzystwie AZS AWF Kraków Masters. Start o godz. 10.00 na parkingu w Puszczy Niepołomickiej przy drodze nr 75.

Trening przeprowadzony zostanie na pętli 6 km, wymierzonej i oznaczonej, z idealnie miękką nawierzchnią, zlokalizowanej w całości w terenach zalesionych.

Organizatorzy zapewniają:
• wodę mineralną, gorącą herbatę;
• towarzystwo innych biegaczy o różnych poziomach wytrenowania - również początkujących biegaczy;
• indywidualne konsultacje i porady trenerskie;
• możliwość wypożyczenia stopera, monitora pracy serca, etc.;
• możliwość sprawdzenia sprzętu startowego, własnych napoi, etc.

Trening jest otwarty dla wszystkich, niezależnie od zaawansowania, płci czy wieku.

Podczas ostatniego sprawdzającego treningu, trenerzy zalecają sprawdzenie butów startowych, koszulki, spodenek, przetestowanie reakcji organizmu na wybrane napoje i odżywki.

Przypominamy, że wciąż trwają zapisy internetowe do 12. Cracovia Maraton. Do 24 kwietnia do biegu można zgłosić się za pomocą formularza internetowego. Opłata startowa wynosi 120 zł. Ci, którzy nie zdążą zapisać się przez Internet, mogą to uczynić jeszcze w Biurze Zawodów - 26 kwietnia (piątek) w godzinach 12:00 - 17:00 oraz 27 kwietnia (sobota) w godzinach 10:00 - 20:00. W dniu biegu głównego (28 kwietnia, niedziela) Biuro Zawodów będzie czynne w godz. 6:00 - 7:30. Nie ma już wtedy możliwości zapisów i wniesienia opłaty startowej, będą wyłącznie wydawane pakiety startowe. Biuro Zawodów będzie się mieścić w holu pod trybuną zachodnią Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana (Wisły).