11. PZU Bieg Trzech Kopców: zmiany w organizacji ruchu, specjalne parkingi i autobusy

W najbliższą niedzielę, 1 października w Krakowie odbędzie się 11. PZU Bieg Trzech Kopców. W związku z tym wydarzeniem sportowym wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Zawodnikom zostaną natomiast udostępnione specjalne miejsca parkingowe oraz autobusy, którymi ze strefy startu do strefy mety będą mogli dostać się także kibice.

Podczas biegu wystąpią niewielkie utrudnienia w ruchu kołowym. Chwilowo będzie wstrzymany ruch w rejonach Rynku Podgórskiego (ul. Limanowskiego i ul. Brodzińskiego) oraz Salwatora.

W godzinach 10:30 – 12:30  zamknięta dla ruchu będzie ulica Starowolska, przez którą uczestnicy imprezy będą wbiegać do Lasu Wolskiego. Zostaną wyznaczone objazdy do ul. Jodłowej oraz do ul. 28 lipca 1943 r.:

- od ul. Starowolskiej ulicami Królowej Jadwigi, Junacką, Chełmską, Rzepichy, Orlą, Księcia Józefa do ul. Jodłowej;
- od ul. Jodłowej ulicami: Księcia Józefa, Orlą, Rzepichy, Chełmską, Junacką, Królowej Jadwigi do Al. 28. Lipca 1943 r.

W godzinach 10:00 – 12:30 zamknięta będzie ul. Kościuszki. Zostanie wyznaczony objazd do ul. Konopnickiej:

- ul. Zielińskiego, Monte Casino do Ronda Grunwaldzkiego.

Ruch tramwajowy na Salwator zostanie utrzymany przez cały czas trwania biegu.

W dniu startu, 1 października będzie obowiązywał całkowity zakaz zatrzymywania się na ul. Dembowskiego. Wszyscy zmotoryzowani powinni znaleźć sobie miejsce parkingowe w okolicy lub przesiąść się na komunikację miejską.

Zachęcamy do pobrania nawigacji Waze. Dzięki tej aplikacji można śledzić na bieżąco sytuację drogową w mieście oraz automatycznie wyznaczyć trasę przejazdu uwzględniającą zamknięcia odcinków dróg w czasie trwania 11. PZU Biegu Trzech Kopców.

Parkingi dla zawodników:
Uczestnikom 11. PZU Biegu Trzech Kopców bezpłatnie zostaną udostępnione miejsca postojowe na parkingach zarządzanych przez Miejską Infrastrukturę (wjazd na podstawie karty parkingowej, do pobrania TUTAJ oraz w załączeniu):

- na „Parkingu Stare Podgórze” przy ul. Jana Zamoyskiego 22 (w okolicy obiektów KS Korona, wjazd od ul Kalwaryjskiej) – 140 miejsc postojowych;

- „Parking przy Muzeum” przy Al. Mickiewicza 18 (przed wejściem głównym do Muzeum Narodowego) – 40 miejsc postojowych.

Specjalne autobusy dla kibiców i zawodników:
Dla kibiców chcących dostać się ze strefy startu do strefy mety zostanie zorganizowany transport. Dwa autobusy będą podstawione na Rynek Podgórski. Odjazdy: około godziny 10:25 i około godziny 10:50 (kierunek – przystanek ZOO). W załączeniu znajduje się poglądowa mapka dojścia do autobusów z Biura Zawodów i ze strefy startu.

O godzinie 12:00 na przystanek ZOO zostaną podstawione autobusy kursujące na przystanek Muzeum Narodowe (dawny przystanek Hotel Cracovia) oraz w okolice Rynku Podgórskiego.

Darmowa komunikacja miejska dla zawodników i wolontariuszy:
Zawodnicy oraz wolontariusze 11. PZU Biegu Trzech Kopców w dniach 30 września i 1 października 2017 roku będą mogli skorzystać z bezpłatnych przejazdów środkami Komunikacji Miejskiej w Krakowie. Zawodnicy uczestniczący w biegu muszą okazać numer startowy,  natomiast  wolontariusze – specjalny identyfikator wydany przez Organizatora biegu – Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.