11. PZU Bieg Trzech Kopców: 30 czerwca początek zapisów

Odpowiadając na liczne zapytania biegaczy informujemy, że zapisy do tegorocznego, 11. PZU Biegu Trzech Kopców rozpoczną się 30 czerwca. Impreza odbędzie się 1 października – tradycyjnie w pierwszą niedzielę tego miesiąca. W związku z dużym zainteresowaniem biegiem, zwiększony został limit startujących – do 2800 osób.

Lista startowa zostanie zamknięta w momencie nadania 2800. numeru. Ustalony limit spowodowany jest względami bezpieczeństwa i pojemnością trasy.

 Do 31 sierpnia opłata startowa wyniesie 40 zł. Od 1 września do końca przyjmowania zgłoszeń internetowych (22 września) wzrośnie do 70 zł, a w Biurze Zawodów (30 września i 1 października) będzie to 100 zł (w przypadku niewyczerpania limitu we wcześniejszej fazie zapisów).

Szczegóły znajdują się w regulaminie.

Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Biegu Górskim to impreza, której pierwsza edycja została zorganizowana w 2007 roku. Uczestnicy mają do pokonania 13-kilometrową trasę pomiędzy trzema krakowskimi kopcami – Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego.

Prawie 1/4 biegu prowadzi ścieżkami o nieutwardzonej nawierzchni. Różnica poziomów sięga 160 m. Ze względu na zróżnicowanie terenu w klasyfikacji międzynarodowej bieg został zaliczony jako „anglosaski”, w którym trasa prowadzi raz w górę raz w dół, w odróżnieniu od wersji „alpejskiej”, gdzie trasa w przeważającej części tylko się wznosi. Dystans należy pokonać w regulaminowym czasie 2 godzin.

Wszędzie na trasie można się przekonać, że Kraków oferuje nie tylko zabytki i nowoczesną infrastrukturę, ale również urokliwe krajobrazy i naturalną przyrodę. Jest to jedyny w Polsce bieg górski, który wiedzie przez centrum dużego miasta. 

11. PZU Bieg Trzech Kopców wchodzi w skład Królewskiej Triady Biegowej 2017 – razem z 16. PZU Cracovia Maraton (który odbył się 30 kwietnia) oraz kończącym sezon biegowy w Krakowie 4. PZU Cracovia Półmaratonem Królewskim (15 października). Osoby, które ukończą wszystkie trzy ww. imprezy otrzymają specjalne statuetki i dyplomy.

Z regulaminem Królewskiej Triady Biegowej 2017 można zapoznać się TUTAJ.