11. KBS: zapisy internetowe do 20 grudnia

Przypominamy, że jeszcze tylko do 20 grudnia przyjmowane są zgłoszenia internetowe do 11. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego, który wystartuje 31 grudnia, w samo południe z Rynku Głównego. Po tym terminie będzie jeszcze możliwość zapisów w Biurze Zawodów, czynnym 30 i 31 grudnia.

Warto nie czekać do ostatniej chwili, obecnie opłata startowa wynosi 40 zł, a dla uczestników poniżej 18. roku życia 20 zł (płatne przelewem) W Biurze Zawodów będzie to odpowiednio 80 zł i 40 zł (płatne tylko gotówką).

 

Uczestnicy mogą pokonać jeden z dwóch dystansów – 10 km („Radosna Dziesiątka”) oraz 5 km („Smocza Piątka”). Niepełnoletni biegacze mogą rywalizować jedynie na krótszej trasie. Limit czasu wynosi 90 min.

 

Zachęcamy do przebrania się fantazyjne i pomysłowe stroje. Dla podkreślenia rozrywkowego charakteru imprezy, dla autorów najciekawszych kostiumów przewidziane są wyższe nagrody niż dla zwycięzców sportowej rywalizacji. Konkursowe Jury wybierze triumfatorów w kategoriach: najlepiej przebrany zespół (liczący minimum 3 osoby), najlepiej przebrana para (osoby te muszą wspólnie pokonać całą trasę biegu i wbiec na metę trzymając się za ręce), najlepsze przebranie indywidualne oraz najlepiej przebrane dziecko/nastolatek poniżej 18. roku życia.

 

Wszyscy, którzy ukończą zawody otrzymają po biegu ciepły posiłek i herbatę, panie – róże, a dzieci – słodycze.

 

Wśród nagród, jakie czekają na najszybszych biegaczy i najciekawiej przebrane osoby są m.in. upominki od ośrodka narciarskiego Czorsztyn-ski – karnety narciarskie, bilety na tor saneczkowy oraz voucher na pobyt w hotelu „Pod Wulkanem” w Kluszkowcach.

 

Przed rokiem na starcie stanęło aż 1778 entuzjastów sportu i spontanicznej zabawy. Podobnej liczby biegaczy można spodziewać się i tym razem.

 

Zgłoszenia do 11. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego przyjmowane są TUTAJ.


Regulamin imprezy można natomiast znaleźć TUTAJ.

 

Fot. MCH/ZIS