100 dni do 17. PZU Cracovia Maraton: już z górą 5 tysięcy zgłoszeń, do końca stycznia nadal bardzo atrakcyjne warunki zapisów

W niedzielę, 22 kwietnia 2018 roku odbędzie się 17. PZU Cracovia Maraton. Na 100 dni przed tym wydarzeniem został zorganizowany briefing, podczas którego Krzysztof Kowal – Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie i zarazem Dyrektor 17. PZU CM przekazał wiele interesujących informacji. Spotkanie z dziennikarzami stało się też okazją do przedstawienia trenerów prowadzających przygotowania biegaczy do startu w imprezach tworzących Królewską Triadę Biegową.

- Mogę potwierdzić, że tak duża firma jak PZU jest sponsorem tytularnym Cracovia Maraton również w tym roku – powiedział Dyrektor Krzysztof Kowal. - Nie ukrywam, że bardzo nam to ułatwia pracę związaną z przygotowaniem i przeprowadzeniem tej imprezy, do której zgłosiło się już ponad 5 tysięcy osób.

Jak poinformował Dyrektor Kowal, do 31 stycznia przedłużono przyjmowanie zapisów do maratonu na bardzo atrakcyjnych warunkach. Opłata startowa wynosi 70 zł dla osób indywidualnych, natomiast  dla 10-osobowych zespołów – 400 zł  (plus 40 zł za każdą kolejną osobę z drużyny).

Szczegóły znajdują się w regulaminie 17. PZU Cracovia Maraton.

W 2018 roku zmieni się trasa krakowskiego maratonu, rywalizacja odbędzie się na jednej pętli – ze startem i metą na Rynku Głównym, ale po 5 latach przerwy maratończycy  wrócą do Nowej Huty, gdzie po raz pierwszy pojawili się w czwartej edycji (w 2005 roku). Obecnie trwa ustalanie szczegółów z Zarządem Infrastruktury Komunalnej i Transportu oraz Policją, trasa otrzyma atest PZLA. 

Tegoroczne Krakowskie Spotkania Biegowe będą dwudniowe. W sobotę, 21 kwietnia, na Błoniach Krakowskich staną na starcie uczestnicy Cracovia Maraton na Rolkach i Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego, a wokół Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana będą biegać najmłodsi, w czterech kategoriach wiekowych, w Mini Mini Cracovia Maraton.  W tym dniu również, późnym wieczorem przewidziano Bieg Nocny na 10 km, ze startem i metą na Rynku Głównym, a nazajutrz, w niedzielę, 22 kwietnia – 17. PZU Cracovia Maraton, tradycyjnie także z udziałem osób niepełnosprawnych.

Organizatorzy zadbali także o odpowiednie przygotowanie maratończyków. Dzięki współpracy Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie i AZS AWF Kraków Masters od niedzieli, 21 stycznia grupa doświadczonych i utytułowanych trenerów poprowadzi zajęcia.

Sześcioro szkoleniowców: Joanna Gradek, Kamilia Hayder, Maria Sławik, Dariusz Kaczmarski, Konrad Rembiasz i Grzegorz Sudoł uczestniczyło w piątkowym briefingu „100 dni do 17. PZU Cracovia Maraton” w siedzibie ZIS. We wspomnianych treningach otrzymają jeszcze wsparcie Wacława Mirka.

Z sylwetkami trenerów można się zapoznać TUTAJ.

- Każdy powinien być świadomy czekającego go wysiłku na trasie maratonu. Jest czas, żeby się do startu odpowiednio przygotować – podkreślił Dariusz Kaczmarski. - Zapraszam na pierwsze zajęcia 21 stycznia, o godzinie 10:00 w okolicach TAURON Areny Kraków. Będziemy trenować w Parku Lotników Polskich i na Bulwarach Wiślanych. Jesteśmy także gotowi do prowadzenia treningów w języku angielskim.

Oferta dla cudzoziemców to niezwykle ciekawa propozycja trenerów, tym bardziej, że ponad 10 procent potencjalnych uczestników 17. PZU Cracovia Maraton wywodzi się z zagranicy, najwięcej z Wielkiej Brytanii, Francji i Ukrainy.

Fot. Łukasz Zawadzki/ZIS