10. tytuł tenisistki z Krakowa: Po sukcesie w Brukseli Agnieszka Radwańska na kortach Rolanda Garrosa

Agnieszka Radwańska, trzecia w światowym rankingu tenisistek, była faworytką turnieju w Brukseli i z tej roli 23-letnia krakowianka, rozstawiona z ?jedynką? wywiązała się znakomicie, w finałowym pojedynku pokonała w sobotę, 26 maja Rumunkę Simonę Halep 7-5, 6-0, zdobywając dziesiąty w karierze tytuł w cyklu WTA Tour.

To trzecie turniejowe zwycięstwo Polki w tym sezonie po sukcesach w Dubaju i Miami. W Brussels Open, z łącznej puli 637 tys. USD przypadło jej 107 tysięcy. Tegoroczne zarobki Agnieszki Radwańskiej na kortach przekroczyły już 2 miliony USD.

W pierwszym secie Radwańska prowadziła 4-2, ale dość nieoczekiwanie oddała Rumunce trzy gemy z rzędu, w dodatku Halep miała własne podanie. Trudna sytuacja zmobilizowała najlepszą polską tenisistkę, przejęła znów inicjatywę, wygrała tego seta a w następnym uzyskała ogromną przewagę. Zmuszona przez Agnieszkę do długich wymian i wyczerpującego biegania, zaczęła odczuwać bóle w łydce, poprosiła nawet o pomoc medyczną. Po godzinie i 25 minutach gry Agnieszka Radwańska zwycięsko zakończyła mecz.

Z Brukseli przenosi się do Paryża, gdzie w niedzielę 27 maja rozpoczyna się wielkoszlemowy French Open na kortach Rolanda Garrosa.
Rozstawiona z numerem 3 Agnieszka spotka się w I rundzie z Serbką Bojaną Jovanovski, następną przeciwniczką może być Amerykanka Venus Williams.

W turnieju głównym French Open wystąpi również Urszula Radwańska, która rozpocznie udział w imprezie pojedynkiem z reprezentantką gospodarzy Pauline Parmentier.