10. finał Agnieszki Radwańskiej

W sobotę, 25 lutego krakowska tenisistka Agnieszka Radwańska po raz dziesiąty wystąpi w finale gry pojedynczej turnieju rangi WTA Tour. Jej rywalką w Dubaju będzie Niemka Julia Goerges. Polka, zajmująca 6, miejsce w światowym rankingu, zdobyła do tej pory siedem tytułów: w Sztokholmie (2007), Pattaya City, Stambule i Eastbourne (2008), Carlsbadzie, Tokio i Pekinie (2011).

Do finału w Dubaju, gdzie na nagrody przeznaczono 2 mln USD, Agnieszka Radwańska rozstawiona z „piątką" awansowała po zwycięstwie nad Serbką Jeleną Janković (nr 8) 6-2, 2-6, 6-0. W drugim gemie III seta nasza reprezentantka przegrywała już 0-40, ale zdołała przełamać serwis przeciwniczki, do końca meczu nie oddała jej gema.

O kolejną niespodziankę postarała się debiutująca w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, starsza od Agnieszki o pięć miesięcy, urodzona 2 listopada 1988 roku, Goerges. Po wyeliminowaniu RosjankiSwietlany Kuzniecowej i Słowaczki Danieli Hantuchovej, pokonała Dunkę polskiego pochodzenia Karolinę Woźniacką (nr 3) 7-6 (7-3), 7-5.

Sobotnie spotkanie będzie drugą konfrontacją Agnieszki Radwańskiej i Goerges, w tegorocznym Australian Open krakowianka rozgromiła Niemkę w 1/8 finału 6-1, 6-1.