10 Asów Małopolski: Kamil Stoch najlepszy

Mistrz świata w skokach narciarskich Kamil Stoch okazał się najlepszy w plebiscycie „Dziennika Polskiego” na 10 Asów Małopolski. Wyprzedził znakomitą biegaczkę narciarską Justynę Kowalczyk i świetną tenisistkę Agnieszkę Radwańską.

W czołowej „10” znaleźli się także Rafał Sonik (rajdy terenowe), Krystyna Pałka (biathlon), Rafał Wajda (karate tradycyjne), Rafał Majka (kolarstwo), Piotr Szczepański i Marcin Pochwała (kajakarstwo górskie), Jędrzej Dobrowolski (narciarstwo szybkie) i Urszula Radwańska (tenis).

 

Trenerem Roku został szkoleniowiec piłkarzy Cracovii Wojciech Stawowy, Odkryciem Roku – lekkoatletka, biegaczka na 1 500 m Katarzyna Broniatowska a Asem Honorowym – znany trener i działacz lekkoatletyczny Roman Kołodziej.

 

Podczas uroczystości żona Kamila Stocha – Ewa odebrała nie tylko nagrodę dla zwycięzcy plebiscytu, ale również statuetkę Asa Małopolskiego Sportu, przyznaną i wręczoną przez marszałka województwa małopolskiego Marka Sowę. Wcześniej odczytała list startującego w weekend w Pucharze Świata utytułowanego skoczka.

 

Piątkowe spotkanie środowiska sportowego naszego regionu stało się też okazją do przekazania wyróżnienia Asa Honorowego dwukrotnej brązowej medalistce olimpijskiej w siatkówce Józefie Ledwig, która w ubiegłym roku z powodu choroby była nieobecna na gali.  

 

Fot. JS/ZIS