1 maja 2014 roku rozpoczyna się szósty sezon żeglugi Krakowskiego Tramwaju Wodnego

Krakowski Tramwaj Wodny 1 maja rozpocznie szósty sezon żeglugi.  Jego uruchomienie stało się możliwe dzięki projektowi " Turystyczny szlak żeglugi śródlądowej na rzece Wiśle w Krakowie”, sfinansowanemu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 oraz ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Inauguracyjny rejs KTW odbył się 22 czerwca 2009 roku.  Do tej pory Krakowski Tramwaj Wodny miał trzech operatorów, obecnie jest nim KKW Wir, z którym Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie podpisał w ubiegłym roku trzyletnią umowę.

 

KTW - jako jedna z turystycznych atrakcji naszego miasta - wyróżnia się spośród innych przewoźników po rzece Wiśle stałym rozkładem rejsów, oznakowanymi przystankami i  niewysokimi cenami biletów.

 

Z genezą powstania KTW i projektem  „Turystyczny  szlak żeglugi śródlądowej na rzece Wiśle w Krakowie” będzie można się zapoznać podczas pikniku "10 lat Polski w Unii Europejskiej", organizowanego w czwartek 1 maja na Rynku Głównym. Zapraszamy w godz. 13.00-17.00.

 

Chętnych, którzy zechcą skorzystać w najbliższym czasie z przejażdżki Krakowskim Tramwajem Wodnym informujemy, że na razie, z przyczyn technicznych, nie można korzystać z dwóch przystanków linii nr 1 – „Salwator/Kopiec  Kościuszki” i „Most Kotlarski”. Pozostałe są do Państwa dyspozycji.


Szczegóły  na stronie www.ktw.krakow.pl

 

Kontakt z operatorem: biuro@kkw-wir.pl, tel. kom.  +48 512 037 745