Zapraszamy na wrześniowe treningi do 13. PZU Biegu Trzech Kopców i 6. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego!

Czas na ostatnie szlify! We wrześniu czeka nas kolejna dawka zajęć, dzięki którym skutecznie i pod okiem doświadczonych trenerów można przygotować się do krakowskich imprez biegowych wchodzących wraz z 18. PZU Cracovia Maraton w skład Królewskiej Triady Biegowej 2019 – czyli 13. PZU Biegu Trzech Kopców (29.09) i 6. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego (13.10). Pierwszy trening już w najbliższą niedzielę, 1 września – zbiórka o godz. 10:00 przed TAURON Areną Kraków.

Kiedy:
Spotykamy się w każdą niedzielę o godz. 10:00, w tym samym miejscu – zbiórka przed głównym wejściem do TAURON Areny Kraków od strony ul. Lema.

Raz w miesiącu organizowane są treningi wyjazdowe – w Puszczy Niepołomickiej lub w Lasku Wolskim.

Dodatkowo, organizowane są również treningi na stadionie AWF (al. Jana Pawła II 45)

Treningi we wrześniu:
1.09.2019, 08.09.2019, 15.09.2019 (niedziela) – zbiórka o godz. 10:00 przed głównym wejściem do TAURON Areny Kraków od strony ul. Lema.

22.09.2019 (niedziela) - Śniadanie Biegowe przed 13. PZU Biegiem Trzech Kopców, zbiórka o godz. 10:00 przed głównym wejściem do TAURON Areny Kraków od strony ul. Lema.

29.09.2019 (niedziela) – 13. PZU Bieg Trzech Kopców

We wrześniu będziemy kontynuować przygotowania do naszych dwóch flagowych imprez – 13. PZU Biegu Trzech Kopców oraz 6. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego.

Wielkimi krokami zbliżamy się do ww. zawodów, dlatego też intensyfikujemy treningi.

Dla części z Was wrzesień to rozpoczęcie drugiej części sezonu – w kalendarzu biegowym pojawia się mnóstwo startów w przeróżnych zawodach.

Osoby, które celują w jesienne biegi wchodzące w skład Królewskiej Triady Biegowej 2019, będą odpowiednio przygotowane do startów. 

Treningi będą ukierunkowane na wytrzymałość, siłę biegową oraz ćwiczenia interwałowe. Bardzo ważna będzie też tzw. nauka biegania – dostosujemy tempo, które chcielibyście utrzymać podczas startu w 6. PZU Cracovia Półmaratonie Królewskim. 

Cały czas będziemy pracować również nad sprawnością ogólną – biegową.

Nie możemy zapomnieć, aby się rozciągać i wykonywać ćwiczenia przygotowawcze do biegania! A później dopiero biegamy, biegamy, biegamy... ;)

Udział w treningach jest bezpłatny.

Cel:
Po pierwszej odsłonie Królewskiej Triady Biegowej 2019 - 18. PZU Cracovia Maraton przygotowujemy się do jesiennych biegów – 13. PZU Biegu Trzech Kopców (29 września 2019) oraz 6. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego (13 października 2019).

Kadra trenerska:
Mgr Maria Sławik – trener II klasy LA, czynna zawodniczka i medalistka mistrzostw Polski. Wieloletnie doświadczenie trenerskie.

Dr Joanna Gradek – trener I klasy, trener smovey, była zawodniczka AZS AWF Kraków, finalistka mistrzostw Polski i medalistka Akademickich MP.

Mgr Dariusz Kaczmarski – trener I klasy LA, były maratończyk, założyciel grupy AZS AWF Kraków Masters.

Dr Grzegorz Sudoł – trener I klasy LA, trzykrotny olimpijczyk, medalista mistrzostw świata i Europy w chodzie sportowym.

Dr Konrad Rembiasz – trener II klasy LA, były zawodnik. Wieloletnie doświadczenie trenerskie.

Damian Sator – instruktor LA, zawodnik, medalista mistrzostw Polski, uczestnik MŚ w biegach przełajowych (Chiny). Rekord życiowy na 5000 m: 15:17:88.

Kamilia Hayder – trener II klasy LA, czynna zawodniczka i medalistka mistrzostw Polski. Posiada I klasę sportową na dystansach 800 m i 1500 m. Sędzia z licencją PZLA.

Jakub Zięba – instruktor LA, zawodnik, czołowy zawodnik biegów średnich. Rekordy życiowe: 1000 m – 2:32:58; 1500 m – 3:58:48

Bartosz Zając – instruktor LA, zawodnik, były kolarz, czołowy zawodnik biegów długich. Rekord życiowy w półmaratonie: 1:13:25.

Uwagi:
Nie zapewniamy szatni ani tzw. depozytu. Uczestnicy biorą udział w zajęciach na własną odpowiedzialność. Organizator nie ubezpiecza osób biorących udział w treningach. Uczestnicy deklarują, że biorą udział w zajęciach na własną odpowiedzialność.

Zapraszamy!
ZIS i Trenerzy AZS AWF Kraków Masters