Zapraszamy na treningi przed sezonem biegowym 2020 i do 19. Cracovia Maraton!

Rozpoczynamy oficjalne przygotowania do przyszłorocznego sezonu biegowego i pierwszego startu docelowego – 19. Cracovia Maraton, który odbędzie się 26 kwietnia 2020 roku. Razem z klubem AZS AWF Kraków Masters proponujemy wzięcie udziału w serii zajęć i sprawdzianów. Co niedzielę będziemy spotykać się przed TAURON Areną Kraków. Będą również treningi wyjazdowe i halowe. Pierwsze zajęcia już w najbliższą niedzielę, 17 listopada – będziemy ćwiczyć w Parku Lotników Polskich.

Kiedy:
Startujemy 17 listopada 2019 roku (niedziela) o godz. 10:00 – zbiórka przed głównym wejściem do TAURON Areny Kraków od strony ul. Lema.

Będziemy się spotykać w każdą niedzielę o 10:00, w tym samym miejscu. Raz w miesiącu będziemy organizować treningi wyjazdowe – do Puszczy Niepołomickiej czy do Lasku Wolskiego. Będziemy Was wcześniej informować o miejscu i godzinie takich spotkań.
Pierwszy wyjazdowy trening zaplanowany jest na 22 grudnia, w Puszczy Niepołomickiej.

Dodatkowo, raz w miesiącu organizowane będą treningi halowe.
Pierwszy odbędzie się 26 listopada (wtorek) o godz. 18:00, w hali lekkoatletycznej AWF Kraków przy ul. Śniadeckich 12b.

Treningi listopad – grudzień
17.11.2019, 24.11.2019, 1.12.2019, 8.12.2019, 15.12.2019 – zbiórka przed TAURON Areną Kraków
22.12.2019 – trening wyjazdowy w Puszczy Niepołomickiej
26.11, 10.12 – trening halowy (hala lekkoatletyczna AWF Kraków przy ul. Śniadeckich 12b)

Podczas listopadowo-grudniowych treningów będziemy pracować nad elementami wytrzymałości – tzw. ładowanie kilometrów. Będziemy również zwracać uwagę na technikę biegania. Skupimy się także na ćwiczeniach siły biegowej, gdyż jest to spójny element z rozwojem kompleksowym biegania. Będziemy zwracać uwagę na ekonomikę biegania, na technikę biegu. Będziemy pracować nad sprawnością ogólną, szczególnie podczas treningów w hali. Pod okiem fachowców uczestnicy będą mieć pewność, że te elementy zostaną wykonane na miękkim podłożu i odpowiednio pod względem techniki – aby nie wpływały negatywnie na zdrowie.

Cel:
Okres przygotowawczy jest bazą do wszystkich startów w sezonie. To tutaj budujemy fundamenty na cały sezon, dlatego warto go przepracować bardzo rzetelnie. Pierwszym docelowym startem jest kwietniowy bieg maratoński – 19. Cracovia Maraton (26.04.2020). Następnie będziemy przygotowywać się do 14. edycji Biegu Trzech Kopców (4.10.2020) i do 7. edycji Cracovia Półmaratonu Królewskiego (18.10.2020). Nie przeszkadza to w tym, aby dzięki treningom z nami wystartować  również w innych imprezach biegowych w trakcie całego sezonu. Mamy nadzieję, że wiedza i wskazówki jakie Wam przekażemy pozwolą biegać nie tylko lepiej, ale i szybciej.

Kadra trenerska:
Mgr Maria Sławik – trener II klasy LA, czynna zawodniczka i medalistka mistrzostw Polski. Wieloletnie doświadczenie trenerskie.

Dr Joanna Gradek – trener I klasy, trener smovey, była zawodniczka AZS AWF Kraków, finalistka mistrzostw Polski i medalistka Akademickich MP.

Mgr Dariusz Kaczmarski – trener I klasy LA, były maratończyk, założyciel grupy AZS AWF Kraków Masters.

Dr Grzegorz Sudoł – trener I klasy LA, trzykrotny olimpijczyk, medalista mistrzostw świata i Europy w chodzie sportowym.

Dr Konrad Rembiasz – trener II klasy LA, były zawodnik. Wieloletnie doświadczenie trenerskie.

Damian Sator – instruktor LA, zawodnik, medalista mistrzostw Polski, uczestnik MŚ w biegach przełajowych (Chiny). Rekord życiowy na 5000 m: 15:17:88.

Kamilia Hayder – trener II klasy LA, czynna zawodniczka i medalistka mistrzostw Polski. Posiada I klasę sportową na dystansach 800 m i 1500 m. Sędzia z licencją PZLA.

Jakub Zięba – instruktor LA, zawodnik, czołowy zawodnik biegów średnich. Rekordy życiowe: 1000 m – 2:32:58; 1500 m – 3:58:48;

Bartosz Zając – instruktor LA, zawodnik, były kolarz, czołowy zawodnik biegów długich. Rekord życiowy w półmaratonie: 1:13:25.

Uwagi:
Nie zapewniamy szatni ani tzw. depozytu. Organizatorzy nie ubezpieczają osób biorących udział w treningach. Uczestnicy deklarują, że biorą udział w zajęciach na własną odpowiedzialność.

Udział w treningach jest bezpłatny.

Oficjalne wydarzenie na Facebooku można znaleźć TUTAJ.

Zapraszamy!
ZIS i Trenerzy AZS AWF Kraków Masters