XII Noworoczny Slalom Równoległy: kajakarze wsparli WOŚP. Najlepsi zawodnicy krakowskich klubów

12 stycznia, w dniu 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na torze KOLNA odbyła się XII edycja Noworocznego Slalomu Równoległego. W sportowej rywalizacji najlepsi okazali się zawodnicy krakowskich klubów, a podczas imprezy zbierano środki na rzecz WOŚP.

Na zadaszonym i ogrzewanym odcinku sztucznego toru kajakarze rywalizowali w czterech konkurencjach: K-1 K, K-1 M, C-1 K i C-1 M. We wszystkich triumfowali reprezentanci Polski, na co dzień trenujący w krakowskich klubach. W K-1 K Natalia Pacierpnik z Krakowskiego Klubu Kajakowego – olimpijka z Londynu i Rio, która podczas ostatnich mistrzostw świata w La Seu d'Urgell wywalczyła już dla Polski kwalifikację na Igrzyska w Tokio, w K-1 M jej klubowy kolega Krzysztof Majerczak – brązowy medalista mistrzostw świata z La Seu d'Urgell w drużynowej konkurencji K-1 (razem z Dariusz Popielą i Michałem Pasiutem – przyp. MCH), w C-1 K kolejna z przedstawicielek KKK, Aleksandra Stach – wicemistrzyni świata z La Seu d'Urgell w 2019 roku i mistrzyni świata z 2018 roku (Rio de Janeiro) w konkurencji C-2 Mikst (w parze z Marcinem Pochwałą, który był obecny wśród widzów niedzielnych zawodów; są również czempionami kraju – przyp. MCH), a w C-1 M Igor Sztuba z AZS AWF Kraków. Zwycięzcy zostali wyłonieni w systemie pucharowym.

Tradycyjnie już, w imprezie udział wzięli również zawodnicy ze słowackiego Dolnego Kubina, w tym przedstawiciele jednej ze znanych, kajakarskich rodzin – Martin Stanovský (w zawodach międzynarodowych reprezentujący barwy Kazachstanu – przyp. MCH), Jakub Stanovský i Soňa Stanovská.

W trakcie niedzielnego wydarzenia na torze KOLNA wolontariusze 28. Finału WOŚP zbierali datki, dużym powodzeniem cieszyły się też licytacje pamiątek związanych z kajakarstwem slalomowym. Trwają jeszcze aukcje internetowe, w których do zdobycia są kalendarze z autografami reprezentantów Polski czy atrakcyjne vouchery pobytowe oraz na aktywności oferowane w OSiR KOLNA.

Kompletne wyniki XII Noworocznego Slalomu Równoległego znajdują się w załączeniu.

Fot. Mateusz Chwajoł/ZIS