XI Noworoczny Slalom Równoległy: Polacy najlepsi w zimowej rywalizacji na torze KOLNA

W XI edycji Noworocznego Slalomu Równoległego, który w niedzielę, 14 stycznia został zorganizowany na Torze Kajakarstwa Górskiego w Ośrodku Sportu i Rekreacji KOLNA, we wszystkich konkurencjach najlepsi okazali się reprezentanci Polski. Tradycyjnie, podczas zawodów odbywających się w dniu finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbierane były środki na jej rzecz.

Na zadaszonym i ogrzewanym odcinku sztucznego toru kajakarze rywalizowali w czterech konkurencjach: K-1 K, K-1 M, C-1 K i C-1 M. W pierwszej zwyciężyła Julia Jeleńska ze Startu Nowy Sącz, w drugiej triumfował Krzysztof Majerczak z Krakowskiego Klubu Kajakowego, w trzeciej najlepsza była również przedstawicielka KKK Kraków – Aleksandra Stach, a w czwartej wygrał Konrad Szymanek z KS Pieniny Szczawnica. Zwycięzcy zostali wyłonieni w systemie pucharowym.

Ogółem w zawodach wystartowało 33 kajakarzy, w tym liczna – aż 16-osobowa grupa Słowaków oraz reprezentant Ukrainy.

W trakcie imprezy wolontariusze 27. Finału WOŚP zbierali datki, a jeszcze przez kilka dni potrwają licytacje internetowe atrakcyjnych voucherów pobytowych oraz na aktywności oferowane w OSiR KOLNA i kalendarzy z autografami czołowych polskich kajakarzy slalomowych. Ponadto, na licytacje trafiły też pagaj – czyli wiosło do konkurencji C-1, przekazane przez Aleksandrę Stach – aktualną mistrzynię świata z Rio de Janeiro w konkurencji C-2 Mikst (w parze z dwukrotnym wicemistrzem Europy Marcinem Pochwałą, który był obecny wśród widzów niedzielnych zawodów – przyp. MCH) i mistrzynię Polski w konkurencji C-1 K, opatrzone autografami kajakarzy, a nawet… hełm strażacki, przekazany przez Ochotniczą Straż Pożarną z miejscowości Piwoń.

Kompletne wyniki XI Noworocznego Slalomu Równoległego znajdują się w załączeniu.

Fot. Mateusz Chwajoł/ZIS