X Noworoczny Slalom Równoległy na Kolnej: kajakarze wesprą WOŚP

W najbliższą niedzielę, 14 stycznia w Ośrodku Sportu i Rekreacji KOLNA odbędzie się jubileuszowa, X edycja Noworocznego Slalomu Równoległego. Tradycyjnie, zawodnicy rywalizujący na zadaszonym i ogrzewanym sztucznym torze kajakarstwa górskiego przyłączą się do finałowego grania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zawody przy ul. Kolnej 2 rozpoczną się o godz. 11:00. Rywalizacja w znacznej mierze różni się od tej, którą można obserwować podczas klasycznych imprez slalomu kajakowego – zwycięzcy zmagań w czterech konkurencjach (K-1 K, K-1 M, C-1 K, C-1 M) zostaną wyłonieni w systemie pucharowym. Podczas przejazdu startuje wspólnie dwójka zawodników po obu stronach toru. Każda para ma dwa przejazdy, tak aby każdy płynął z lewej i z prawej strony. Wygrywa ten, który uzyska lepszy łączny czas dwóch przejazdów. Do finałów zakwalifikują się posiadacze czterech najlepszych wyników z każdej kategorii.

Noworoczny Slalom Równoległy to impreza charytatywna, z której całkowity dochód jest przeznaczony na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w licytacjach internetowych na jej rzecz, w których do zdobycia są atrakcyjne vouchery pobytowe w OSiR KOLNA czy kalendarze z autografami czołowych polskich kajakarzy slalomowych.

Każdy, kto odwiedzi niedzielną imprezę i wesprze WOŚP, otrzyma bezpłatnie ciepły poczęstunek.