Wielkie Jeździeckie Święto po raz drugi w Krakowie

Zeszłoroczny debiut CAVALIADY w Krakowie okazał się strzałem w dziesiątkę. Nowy punkt na mapie cavaliadowego Touru przyciągnął do podwawelskiego grodu nie tylko świetnych zawodników, ale i 14-tysięczną publiczność. CAVALIADA Tour to cykl międzynarodowych zawodów jeździeckich organizowanych w Poznaniu, Lublinie, Krakowie i Warszawie. Przed nami trzeci etap zmagań, które od 20 do 23 lutego odbędą się w TAURON Arenie Kraków.

Widzowie będą świadkami zawodów jeździeckich na najwyższym poziomie, zaprezentowanych jednocześnie w rozrywkowy sposób. Nie zabraknie również emocjonujących pokazów, które w Krakowie wyjątkowo odbędą się zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. CAVALIADA to niepowtarzalna szansa na spotkanie w jednym miejscu i jednym czasie kibiców i zawodników skoków przez przeszkody, ujeżdżenia, powożenia i WKKW.

- Pierwsza edycja CAVALIADY w Krakowie spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród zawodników, kibiców, sponsorów i wystawców. Przez to oczekiwania wobec tegorocznego wydarzenia znacznie wzrosły. CAVALIADA to największe wydarzenie jeździeckie w Polsce, znane z najlepszej publiczności. Co roku wypełniamy trybuny w Poznaniu, Lublinie i Warszawie, wyprzedając bilety jeszcze przed rozpoczęciem imprezy. Naszym marzeniem jest teraz wypełnienie trybun TAURON Areny Kraków – największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce. Chcielibyśmy w tym roku pobić rekord frekwencji publiczności na zawodach jeździeckich, dlatego zapraszamy wszystkich serdecznie w sobotę, 22 lutego do Krakowa. Dla każdego przygotowaliśmy mały, pamiątkowy upominek – mówi Dyrektor CAVALIADA Tour, Radosław Kulupa.

Druga edycja CAVALIADY w Krakowie to zwiększony sportowy prestiż części skokowej. Niedzielny konkurs Grand Prix zaliczany będzie nie tylko do światowego rankingu i CAVALIADA Tour, ale również do kwalifikacji Pucharu Świata. Będzie to przedostatni etap Ligi Europy Centralnej. Ten ostatni – finałowy tradycyjnie odbędzie się w marcu na CAVALIADZIE w Warszawie. Najważniejszymi konkursami części skokowej będą: czwartkowe Venus vs. Mars, piątkowa Duża Runda i Potęga Skoku, sobotnie Speed & Music i finał Średniej Rundy, a przede wszystkim niedzielne Grand Prix o nagrodę Prezesa Zarządu PKO Banku Polskiego, pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa. Przypomnijmy, że zwycięzcą pierwszego Grand Prix Krakowa w zeszłym roku był Wojciech Wojcianiec na koniu Cassio Melloni.

- Parkur w TAURON Arenie jest rewelacyjny i zdecydowanie najlepszy ze wszystkich lokalizacji CAVALIADA Tour. Duża przestrzeń sprawia, że konie czują się tu bardzo dobrze. Wszyscy zawodnicy byli pod ogromnym wrażeniem, a panująca atmosfera powoduje, że każdy chce tu wracać – mówi lider rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego, Wojciech Wojcianiec, który powróci do Krakowa, by ponownie walczyć o zwycięstwo. W rankingu CAVALIADA Tour pierwsze miejsce zajmuje Seweryn Murdzia, który w Lublinie wygrał piątkowy konkurs zaliczany do światowego rankingu, a w Grand Prix był trzeci.

Również specjaliści od innych konkurencji jeździeckich z pewnością nie będą odstawać w dostarczaniu sportowych emocji. W krosowej próbie w ramach LOTTO Eventing Tour (piątkowy wieczór) z pozycji liderki wystartuje Daria Kobiernik na Ideal Girl. - Na każdej Cavaliadzie jest niepowtarzalna publika i atmosfera, jednak to właśnie Kraków robi olbrzymie wrażenie. Był to mój trzeci start w zeszłym Tourze i razem z Ideal Girl udało nam się wygrać w konkursie WKKW. To było wspaniałe przeżycie – podkreśla Kobiernik. Rywalizacja z pewnością będzie zacięta, ponieważ tuż za nią w rankingu jest zwycięzca II etapu z Lublina, Paweł Warszawski i klacz Hatteria II.

Halowy Puchar Polski w Zaprzęgach Czterokonnych zdominowany jest przez Piotra Mazurka, który wyprzedza swoich rywali o 13 punktów.

Podobnie jak w powożeniu króluje Mazurek, tak w ujeżdżeniu niekwestionowaną królową tego sezonu CAVALIADY jest Litwinka Sandra Sysojeva. W Lublinie wygrała dwa konkursy i z kompletem czterech zwycięstw pewnie prowadzi w tabeli. Dwa konkursy w ramach CAVALIADA Dressage Tour odbędą się w piątek i w niedzielę. W CAVALIADA Future po konkursach w Lublinie na prowadzeniu są Natalia Głowacz (mini) i Luna Kowalonek (midi). Zawody dla dzieci na kucach będzie można zobaczyć w sobotę i niedzielę.

Tradycyjnie, oprócz części sportowej, która znacznie wypełni czterodniowy program zawodów, nie zabraknie pokazów. W tym roku w TAURON Arenie wyjątkowo będzie je można zobaczyć przez dwa dni – w sobotę i w niedzielę.

W sobotę o godz. 17:30 obejrzymy paradę wspaniałych, kolorowych zaprzęgów. Miłośnicy powożenia z regionu w strojach ludowych zaprezentują tradycyjne zaprzęgi krakowskie, podhalańskie, lachowskie, a także eleganckie powozy w stylu angielskim i węgierskim. W dynamicznym pokazie zaprzęgów sportowych zobaczymy konie rasy huculskiej. Nie zabraknie też tradycyjnych zaprzęgów gospodarskich, ciągniętych przez koniki polskie.

Warto wspomnieć o akcji bicia rekordu cavaliadowej publiczności, którą organizatorzy zapowiedzieli w czasie CAVALIADY Kraków. Na każdego kibica, który przyjdzie na zawody w sobotę, będzie czekać mały upominek.

W niedzielę o godz. 13:00 w krakowskiej hali pojawią się konie arabskie ze Stadniny w Michałowie. Następnie będziemy świadkami bajecznego pokazu La Pattat Dutka & Franczak Horse Show. Występy grupy na koniach kaskaderskich to połączenie dresażu z woltyżem, w emocjonującym, zabawnym i pełnym zwrotów akcji pokazie. Czekają nas piękno i precyzja najtrudniejszych elementów ujeżdżeniowych, w magicznej aranżacji muzyki filmowej oraz energetyczne i szalone ewolucje na koniach w pełnym galopie w rockowym klimacie. Nie zabraknie również naturalnego jeździectwa, pokazującego więź łączącą konia z człowiekiem.

Pokazy odbędą się pod egidą Małopolski Związek Hodowców Koni, Polski Związek Hodowców Koni i Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Szczegółowy program wydarzenia znajduje się TUTAJ.

Wyniki wszystkich konkurencji i konkursów można śledzić TUTAJ.

Bilety: www.cavaliada.pl/krakow/kup-bilet

Na imprezę zaprasza Miasto-Gospodarz – Kraków.