W Krakowie rozpoczęły się Mistrzostwa Europy U15 w Zapasach: operowe głosy, hejnał mariacki, emocje na matach

Bardzo efektowny był początek czterodniowych Mistrzostw Europy U15 w Zapasach odbywających się od czwartku 27 czerwca w Małej Hali TAURON Areny Kraków.

Podczas popołudniowej ceremonii otwarcia zaśpiewały sopranistka Anna Butkiewicz i mezzosopranistka Gabriela Johnson, młodzi sportowcy wysłuchali też wykonanego na żywo hejnału mariackiego.

W imieniu Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego i władz Miasta-Gospodarza zawodów sukcesów i wielu niezapomnianych wrażeń z pobytu w podwawelskim grodzie życzyła uczestnikom mistrzostw Anna Korfel-Jasińska – Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji, Sportu i Turystyki, w obecności  Theodorosa Hamakosa – Wiceprezydenta UWW Europe i Andrzeja Suprona – Prezesa Polskiego Związku Zapaśniczego oraz zaproszonych gości.

Do trzeciej edycji ME U15 – poprzednie odbyły się w Belgradzie i Györ – zgłosiło się około 700 dziewcząt i chłopców z 28 krajów w wieku 13-15 lat, rywalizujących w stylu wolnym i stylu klasycznym.

Już pierwsze czwartkowe walki eliminacyjne dostarczyły ogromnych emocji. Adepci zapasów zaprezentowali spore umiejętności techniczne.

Pojawił się na macie m.in. 14-letni krakowianin Dariusz Korczyński – „wolniak” w kat. 85 kg, ale nie zdołał przebić się przez pierwszą fazę zmagań.

Mistrzostwa potrwają aż do niedzieli. Wstęp wolny.

Partnerem Głównym turnieju jest Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Fot. Mateusz Chwajoł/ZIS