Trenujemy dalej! Od 12 stycznia kontynuujemy przygotowania do 19. Cracovia Maraton i sezonu biegowego 2020

Po świąteczno-noworocznej przerwie, 12 stycznia zapraszamy na kolejny trening w ramach oficjalnych przygotowań do sezonu biegowego 2020 i pierwszego startu docelowego – 19. Cracovia Maraton, który odbędzie się 26 kwietnia 2020 roku. Razem z klubem AZS AWF Kraków Masters, proponujemy wzięcie udziału w serii zajęć i sprawdzianów. Co niedzielę spotykamy się przed TAURON Areną Kraków. Organizowane są również treningi wyjazdowe i halowe.

Kiedy:
Spotykamy się  w każdą niedzielę o godz. 10:00
, przed TAURON Areną Kraków. Raz w miesiącu będziemy organizować treningi wyjazdowe – do Puszczy Niepołomickiej czy do Lasku Wolskiego. Będziemy Was wcześniej informować o miejscu i godzinie takich spotkań. Dodatkowo, raz w miesiącu organizowane będą treningi halowe.

Najbliższy trening odbędzie się 12 stycznia  2020 roku (niedziela) o godz. 10:00 – zbiórka przed głównym wejściem do TAURON Areny Kraków od strony ul. Lema.

Na początek Trenerzy powiedzą kilka zdań na temat przygotowań, a następnie udamy się na wspólne bieganie w Parku Lotników Polskich. Zajęcia będą ukierunkowane na budowanie wytrzymałości ogólnej, zapoznanie się z grupą – zapraszamy nowe osoby, zabierzcie ze sobą kolegów, przyjaciół, tych, którym samym ciężko się zmotywować. Nie będzie to długi, ani bardzo intensywny trening – tylko taki „na wejście”.

Będą na pewno elementy siły biegowej i kilka przyśpieszeń. Poprzedzimy to bieganiem i przedzielimy również elementami biegowymi. 

Kolejny trening mamy zaplanowany na 19 stycznia (niedziela, zbiórka przed TAURON Areną Kraków o godz. 10:00). Tym razem skupimy się już na większej ilości biegania. Zaproponujemy formę zabawy biegowej. Trening będzie dłuższy, będą elementy interwałowe, siłowe, pracy nad rytmem biegu i nad tempem. Spróbujemy wykorzystać teren i wykonać trochę siły biegowej po miękkim podłożu w Parku Lotników Polskich. 

21 stycznia (wtorek) zapraszamy na wspólny trening halowy (hala lekkoatletyczna AWF Kraków przy ul. Śniadeckich 12b, godz. 18:00). Będą elementy siły ogólnej – zajęcia z piłkami lekarskimi, wykonamy trochę ćwiczeń na płotkach. Będziemy też pracować nad techniką, korzystając z biegowego abecadła (skip, wieloskoki).

26 stycznia (niedziela) czeka nas pierwszy trening wyjazdowy – w Puszczy Niepołomickiej. W zależności od stopnia zaawansowania, będzie można pokonać od 13 km (dwa okrążenia pętli o miękkim podłożu) do 26 km. Tutaj trening jest nastawiony na spokojne, dłuższe bieganie, na pracę tlenową. Zbiórka o godz. 9:00 na parkingu przy drodze krajowej nr 75 (bliższym jadąc od Niepołomic, dalszym od autostrady, dokładna lokalizacja TUTAJ).

Cel:
Pierwszym docelowym startem jest kwietniowy bieg maratoński – 19. Cracovia Maraton (26.04.2020). Następnie będziemy przygotowywać się do 14. edycji Biegu Trzech Kopców (4.10.2020) i do 7. edycji Cracovia Półmaratonu Królewskiego (18.10.2020). Nie przeszkadza to w tym, aby dzięki treningom z nami wystartować  również w innych imprezach biegowych w trakcie całego sezonu. Mamy nadzieję, że wiedza i wskazówki jakie Wam przekażemy pozwolą biegać nie tylko lepiej, ale i szybciej.

Kadra trenerska:
Mgr Maria Sławik – trener II klasy LA, czynna zawodniczka i medalistka mistrzostw Polski. Wieloletnie doświadczenie trenerskie.

Dr Joanna Gradek – trener I klasy, trener smovey, była zawodniczka AZS AWF Kraków, finalistka mistrzostw Polski i medalistka Akademickich MP.

Mgr Dariusz Kaczmarski – trener I klasy LA, były maratończyk, założyciel grupy AZS AWF Kraków Masters.

Dr Grzegorz Sudoł – trener I klasy LA, trzykrotny olimpijczyk, medalista mistrzostw świata i Europy w chodzie sportowym.

Dr Konrad Rembiasz – trener II klasy LA, były zawodnik. Wieloletnie doświadczenie trenerskie.

Damian Sator – instruktor LA, zawodnik, medalista mistrzostw Polski, uczestnik MŚ w biegach przełajowych (Chiny). Rekord życiowy na 5000 m: 15:17:88.

Kamilia Hayder – trener II klasy LA, czynna zawodniczka i medalistka mistrzostw Polski. Posiada I klasę sportową na dystansach 800 m i 1500 m. Sędzia z licencją PZLA.

Jakub Zięba – instruktor LA, zawodnik, czołowy zawodnik biegów średnich. Rekordy życiowe: 1000 m – 2:32:58; 1500 m – 3:58:48;

Bartosz Zając – instruktor LA, zawodnik, były kolarz, czołowy zawodnik biegów długich. Rekord życiowy w półmaratonie: 1:13:25.

Uwagi:
Nie zapewniamy szatni ani tzw. depozytu. Organizatorzy nie ubezpieczają osób biorących udział w treningach. Uczestnicy deklarują, że biorą udział w zajęciach na własną odpowiedzialność.

Udział w treningach jest bezpłatny.

Oficjalne wydarzenie na Facebooku można znaleźć TUTAJ.

Zapraszamy!
ZIS i Trenerzy AZS AWF Kraków Masters