Trenuj z nami do 16. PZU Cracovia Maraton!

Zapraszamy na wspólne zajęcia przed 16. PZU Cracovia Maraton. Razem z klubem AZS AWF Kraków Masters proponujemy wzięcie udziału w serii treningów i sprawdzianów, dzięki którym skutecznie przygotujcie się do przebiegnięcia dystansu maratońskiego.

 

 


Kiedy:
Startujemy 15 stycznia 2017 roku (niedziela) o godz. 10.00 – zbiórka przed głównym wejściem do TAURON Areny Kraków od strony ul. Lema.

Będziemy się spotykać w każdą niedzielę o 10.00, w tym samym miejscu. Raz w miesiącu (zawsze w ostatnią niedzielę miesiąca) będziemy organizować treningi wyjazdowe – do Puszczy Niepołomickiej i do Lasku Wolskiego. Będziemy Was wcześniej informować o miejscu i godzinie takich spotkań.

Dla kogo:
Treningi będą przeznaczone dla wszystkich chcących systematycznie i pod trenerską kontrolą przygotowywać się do imprez biegowych. Bez względu ma wiek, płeć czy poziom zaawansowania. Nie trzeba być na liście startowej krakowskiej imprezy. Udział w treningach jest bezpłatny.

Cel:
Treningi będą ukierunkowane na start docelowy, jakim jest kwietniowy bieg maratoński – 16. PZU Cracovia Maraton (30.04.2017). Możecie też przygotowywać się z nami do innych imprez.

Kadra Trenerska:
Treningi będą prowadzone  przez  trenerów z klubu AZS AWF Kraków Masters.

Szkoleniowcy:
Maria Sławik, Dariusz Kaczmarski, Wacław Mirek, Konrad Rembiasz, Grzegorz Sudoł, Joanna Gradek
www.masterskrakow.pl/trenerzy/

Jak:
Na naszych stronach będziemy systematycznie publikować informacje i artykuły na temat kolejnych treningów. W formule popularnonaukowej – będą przekazywane  uwagi  techniczne i taktyczne, jakie warto zastosować w czasie czekających nas kolejnych spotkań.
Zajęcia będą prowadzone zawsze przez kilku trenerów, dzięki czemu każdy – nawet początkujący – będzie w stanie zaaplikować sobie odpowiednią dawkę wysiłku.

Uwagi:
Na każdym treningu organizatorzy zapewniają napoje izotoniczne, wodę mineralną i ciepłą herbatę. Nie zapewniamy szatni ani tzw. depozytu. Uczestnicy deklarują, że biorą udział w zajęciach na własną odpowiedzialność.

Więcej informacji znajdziecie co tydzień na naszych stronach i na Facebooku.

Zapraszamy!
 

Plan treningów na styczeń:

15.01.2017, niedziela, godzina  10:00, TAURON Arena Kraków – start projektu.
Oficjalne przedstawienie kadry trenerskiej, wspólna rozgrzewka z akcentem koordynacyjnym i elementami siły biegowej jako tzw. pobudzenie. Dłuższy akumulacyjny trening tlenowy w formie spokojnego wybiegania. Na zakończenie seria spokojnych przebieżek.

22.01.2017, niedziela, godzina  10:00, TAURON Arena Kraków. Wycieczka biegowa – ok. 20-25 km – Lotnisko Czyżyny, Mistrzejowice, dolina rzeki Sudoł, Batowice, zbiornik Zesławice, powrót przez Fort Mistrzejowice, Park Tysiąclecia – TAURON Arena Kraków.

29.01.2017, niedziela, godzina 10:00, trening wyjazdowy – Lasek Wolski. Zbiórka na parkingu na końcu Alei Waszyngtona pod Kopcem Kościuszki. Dobieg do Lasku Wolskiego przez Sikornik. Trening na pętli wokół ZOO. Powrót przez Sikornik pod Kopiec Kościuszki.