Sprawdź się przed 3. PZU Cracovia Półmaratonem Królewskim!

Wszystkich zawodników planujących 16 października wystartować w 3. PZU Cracovia Półmaratonie Królewskim oraz skompletować Królewską Triadę Biegową 2016 zachęcamy do sprawdzenia formy podczas Testu Coopera, który odbędzie się w najbliższą sobotę. Wraz z trenerami z klubu AZS AWF Kraków Masters zapraszamy także na niedzielne śniadanie biegowe.


10. PZU Bieg Trzech Kopców za nami. To był dobry start i... trening! Pamiętajcie, że „wisienką na naszym torcie” jest 3. PZU Cracovia Półmaraton Królewski. To podsumowanie Królewskiej Triady Biegowej 2016. To start docelowy. Dla zawodowca takimi zawodami są Igrzyska Olimpijskie. Niech krakowska połówka będzie naszą amatorską „Jesienną Olimpiadą”. Warto ten start potraktować wyjątkowo, bo miejsce, trasa i termin – są wyśmienite aby osiągać sukcesy! Macie być do tego biegu przygotowani. Pewnie wykonaliście fantastyczne i rzetelne treningi. Pewnie jesteście w formie. Musicie mieć jednak 100% pewności, że taktyka na ten trudny bieg będzie optymalna. Dlatego trzeba wykonać test i sprawdzić założenia przed połówką. Zapraszamy na Test Coopera!

Test Coopera

8.10.2016 (sobota) godz. 9.20-15.00 – stadion AWF Kraków

Tylko 12 minut i możecie określić swoje HR max /maksymalne tętno/. To bardzo pomocny wskaźnik w planowaniu każdego startu. Dystans jaki przebiegniecie w czasie Testu Coopera pozwoli Wam z dużym prawdopodobieństwem określić tzw. „średnie tempo” – czyli tempo z jakim jesteście w stanie przebiec półmaraton. Musicie tylko wykazać odrobinę silnej woli i ten sprawdzian przebiec na tzw. maksa.

Warto dodatkowo wyposażyć się w monitor pracy serca, tzw. sport tester. Dane z monitora pomogą doświadczonemu trenerowi doradzić Wam w kwestiach dobrania tempa i tętna z jakim powinniście przebiec półmaraton.

Dystans  jaki przebiegniecie oraz tętno maksymalne to dane, które z dużym prawdopodobieństwem warunkują  tempo z jakim powinniście  spróbować przebiec pierwsze 15 km w czasie 3. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego. Źle dobrana początkowa prędkość to albo kłopoty w drugiej części dystansu lub za duża starta, by to nadgonić. Dopiero po 15. kilometrze zachęcamy do powalczenia o więcej, a będzie dobrze. Ostanie 6 km biegniemy z maksymalnym zaangażowaniem. Bo to jest sport!

Zapraszamy również na oficjalne wydarzenie na Facebooku: Jesienny Test Coopera 2016.

Śniadanie biegowe

9.10.2016  (niedziela), godz. 9.00  – Park Lotników Polskich obok TAURON Areny Kraków

Na pętli w Parku Lotników Polskich możecie praktycznie testować teorię z Testu Coopera.  Po wspólnej rozgrzewce, proponujemy przebiec założonym tempem 2 x 4 km. Jeśli nie sprawi Wam to większych problemów, to za tydzień możecie przez pierwsze 15 km biegu biec z taką prędkością. Ten trening to szansa by zweryfikować założenia z testu.


To będzie wyjątkowy weekend. Treningowy i bardzo praktyczny. Będą trenerzy, będą tabele, będą rozmowy o taktyce, praktyce i teorii treningu. I to wszytko za darmo!

Oczywiście zapraszamy też tych, którzy nie mają półmaratonowych ambicji. Mamy ofertę dla wszystkich. Początkujących, dzieci, dla kobiet i dla zaawansowanych biegaczy amatorów. Podczas sobotniego Testu Coopera będą zorganizowane serie dla dzieci, a na śniadaniu trenerzy dla grup początkujących i dla dzieci.

Ten weekend poświęćcie treningowi. A rodziny niech się bawią. To ma sens!

Do zobaczenia na sobotnim Teście Coopera i na śniadaniu biegowym w niedzielę o 9.00 pod Tauron Areną Kraków!


Przykładowa tabelka do wyznaczenia tempa na półmaraton – na bazie wyniku z Testu Coopera: