Rekordowa odsłona akcji „Mistrzynie w Szkołach” w Krakowie!

To była rekordowa odsłona akcji „Mistrzynie w Szkołach”, organizowanej przez Fundację Otylii Jędrzejczak. W poniedziałek, 3 czerwca w Kärcher Hali Cracovia Centrum Sportu Niepełnosprawnych w niezwykłej lekcji wychowania fizycznego z wielkimi sportsmenkami wzięło udział blisko pół tysiąca dziewcząt w wieku szkolnym!

- Jestem z tej liczby bardzo dumna. Kończymy w tym roku Mistrzynie w Szkołach, a Kraków zamyka ten projekt. Ja go kocham, więc mam łzę w oku, że w tym roku już nie spotkamy się z dziewczynkami na niezwykłej lekcji wychowania fizycznego. Wiem, ile w tym roku ten projekt wniósł, wiem ile dziewczyn po każdej lekcji dziękowało nam. I to mnie bardzo cieszy i motywuje – mówiła Otylia Jędrzejczak.

Razem z dziewczętami, oprócz mistrzyni olimpijskiej z Aten, ćwiczyły też inne medalistki najważniejszych światowych imprez – Julia Michalska-Płotkowiak, Monika Michalik, Katarzyna Woźniak, Justyna Święty-Ersetic i Patrycja Czepiec.

- Byłam już na zajęciach w Poznaniu i bardzo mi się podobało. Lubię brać udział w takich akcjach, choć w Poznaniu byłam zaraz po wakacjach i dostałam lekki wycisk, a następnego dnia ledwo wstałam z łóżka – wspominała lekkoatletka Justyna Święty-Ersetic.

Medalistka igrzysk olimpijskich w łyżwiarstwie szybkim Katarzyna Woźniak zauważyła, że coraz więcej dziewcząt garnie się do udziału w akcji „Mistrzynie w Szkołach”. - Coraz więcej osób się zgłasza, więc idzie to w dobrą stronę, a Otylia robi świetną robotę. Jest ważne, by pokazać dziewczynom, że sport nie jest tylko zawodowy. Że sport uczy podstaw, jak samodzielność, odpowiedzialność, czy punktualność. A przede wszystkim buduje pewność siebie, której każda kobieta potrzebuje – mówiła Woźniak, która w sentymentem wróciła do Krakowa, gdzie studiowała na AWF.

Uczennice chętnie ćwiczyły pod okiem trenerki personalnej Klaudii Koźbiał. - Dla mnie każda lekcja WF to jest coś, co daje szansę na naukę. I fajna zabawa z koleżankami i kolegami – powiedziała Natalia, uczennica jednej z krakowskich szkół.

Dziewczyny były podekscytowane spotkaniem z mistrzyniami sportu. - To są osoby, które osiągnęły wielki sukces w życiu. Nie ma słów, którymi mogłabym to opisać. Dla mnie to jest wielka rzecz, że mogę je spotkać – dodała Julia.

Wszystkie uczestniczki otrzymały atrakcyjne pakiety startowe, ufundowane przez partnerów Fundacji Otylii Jędrzejczak.

Projekt „Mistrzynie w Szkołach” był współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, a jego krakowską odsłonę wsparły Miasto Kraków i Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Fot. Paweł Skraba/Mistrzynie w Szkołach