PZU Sponsorem Tytularnym 18. Cracovia Maraton

PZU został Sponsorem Tytularnym tegorocznej edycji Cracovia Maraton. Spółka nadal będzie wspierać najważniejsze wydarzenie biegowe w Krakowie i jedno z największych tego typu w Polsce. 18. PZU Cracovia Maraton zorganizowany zostanie 28 kwietnia 2019 roku.

Cracovia Maraton to jedna z najpopularniejszych imprez biegowych w Polsce. Jest to też najbardziej międzynarodowy spośród wszystkich polskich maratonów, z najwyższą w kraju frekwencją uczestników z zagranicy. W dotychczasowych edycjach Cracovia Maraton gościliśmy biegaczy z 55 krajów.

Po ubiegłorocznym, 17. PZU Cracovia Maraton Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych IAAF odznaczyło bieg certyfikatem IAAF Bronze Label, potwierdzając tym samym wysokie standardy organizacyjne i sportowe krakowskiej imprezy.

17. PZU Cracovia Maraton ukończyła rekordowa liczba 5630 biegaczy z 5848, którzy wystartowali. Zapisy do 18. edycji imprezy trwają od lipca ubiegłego roku, a liczba zgłoszonych biegaczy zbliża się do 5000.

Po raz kolejny, start i meta maratonu usytuowane będą na krakowskim Rynku Głównym. Zgodnie z hasłem imprezy: „z historią w tle”, uczestnicy przebiegną obok wielu wspaniałych zabytków podwawelskiego grodu. Podobnie jak w poprzedniej edycji, rywalizacja odbędzie się na jednej pętli, a maratończycy zawitają też do Nowej Huty.

PZU jest Sponsorem Tytularnym imprezy organizowanej – w imieniu Gminy Miejskiej Kraków –  przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie od jej 15. edycji, która odbyła się w 2016 roku.