Puchar Polski Muaythai wraz z festiwalem Muaythai Przeciw Narkotykom w Centrum Rozwoju Com-Com Zone Nowa Huta

Już w najbliższy weekend, 23 i 24 listopada hala Centrum Rozwoju Com-Com Zone Nowa Huta przy ul. Ptaszyckiego 6 będzie areną rywalizacji najlepszych polskich seniorów i juniorów w ramach Pucharu Polski Muaythai IFMA 2019. Przez całą sobotę będą trwały walki eliminacyjne, a w niedzielę odbędą się półfinały i finały. Imprezę zwieńczy zaplanowana na godz. 16:00 gala finałowa. W trakcie tego wydarzenia będzie także prowadzona akcja Muaythai Przeciw Narkotykom, uświadamiająca szkodliwość używek oraz promująca modę na sport i aktywne spędzanie wolnego czasu.

Muaythai, czyli inaczej boks tajski, nazywany jest często „sportem wielkich charakterów”. Sztuka walki rodem z Tajlandii wywodzi się ze starożytnej sztuki wojennej Muay Boran. Muaythai jest również często nazywany „nauką ośmiu kończyn”, ponieważ zawodnicy używają pięści, łokci, kolan, goleni i stóp. Boks tajski jest sportem niezmiernie widowiskowym. Ze względu na charakter walk, a także na elementy tradycji (np. krótki taniec zawodników przed walką – Wai Khru Ram Muay), atrakcyjność i widowiskowość zawodów boksu tajskiego znacznie przewyższa inne imprezy tego typu.

Muaythai to sport honoru i wielkiej szlachetności o ponad tysiącletniej tradycji. Mało jest tak skutecznych i spektakularnych dyscyplin, wymagających jednocześnie tak intensywnego zaangażowania.

Galę finałową tegorocznego Pucharu Polski Muaythai IFMA w Krakowie  swoją obecnością zaszczyci wielu znamienitych gości, m.in. Minister Counsellor Ambasady Królestwa Tajlandii w Polsce Jeerasak Pomsuwan.

Puchar Polski Muaythai IFMA 2019
juniorów i seniorów
Kraków, 23-24.11.2019 r., Centrum Rozwoju Com-Com Zone Nowa Huta, ul. Ptaszyckiego 6

23 listopada (sobota)
7:00-9:00 – rejestracja, ważenie i kontrola medyczna zawodników
9:00-11:00 – losowanie drabinek
11:30 – walki eliminacyjne

24 listopada (niedziela)
7:00-8:00 – ważenie zawodników
9:00 – walki półfinałowe i finałowe
16:00 – gala finałowa (8 wybranych finałów)
18:00 – kontynuacja pozostałych walk

Widzów zapraszamy w sobotę od godz. 11:30 do 18:00 oraz w niedzielę od godz. 9:00 do 13:00, a także na uroczystą galę finałową o godz. 16:00.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Podczas imprezy, przy współpracy ze Stowarzyszeniem Piękne Anioły będą także zbierane środki czystości, które zostaną przekazane potrzebującym dzieciom. Co najlepiej przynieść? Szczoteczki do zębów, mydełka, żele pod prysznic, szampony, gąbki – wszystko, co niezbędne do higieny osobistej najmłodszych. Zachęcamy do pomocy!

Kraków po raz kolejny będzie Miastem-Gospodarzem Pucharu Polski Muaythai IFMA. Partnerem Głównym wydarzenia jest Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.