Przygotowania do 5. PZU CPK: sprawdzian formy przed startem i śniadanie biegowe

Zapraszamy na wyjątkowy weekend z bieganiem w Krakowie. W sobotę, 6 października na stadionie krakowskiej AWF odbędzie się Test Coopera, a w niedzielę, 7 października w formie śniadania biegowego zorganizowany zostanie ostatni trening w ramach oficjalnych przygotowań do 5. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego.

Za kilkanaście dni w Krakowie wielki finał sezonu biegowego – 5. PZU Półmaraton Królewski! Po niezwykle udanym, 12. PZU Biegu Trzech Kopców, czas na ostatni szlif i tzw. superkompensację przed najważniejszym biegiem tej jesieni na południu Polski!

To jest nasz start docelowy. Coś, do czego od kilku tygodni się przygotowujemy.

„Plan akcji” na najbliższy weekend:

W sobotę, 6 października zapraszamy Was na Test Coopera, który odbędzie się na stadionie krakowskiej AWF. Od 10:00 do 13:00 będzie można sprawdzić się w tej niesłychanie prostej konkurencji. Tylko 12 minut wysiłku będzie fantastycznym testem i treningiem przed „połówką”. Wynik, jaki osiągniecie na tym sprawdzianie pozwoli nam wyliczyć średnie tempo z jakim możecie za tydzień spróbować pokonać dystans półmaratoński!

Badania naukowe ściśle potwierdzają wysoką korelację wyniku z Testu do prędkości startowych. Korzystając z przeliczników Danielsa (uznanego autorytetu w świecie biegania!), będziecie mogli wyliczyć szacunkową prędkość biegu.

A w niedzielę, 7 października, na ostatnim treningu z cyklu przygotowań do jesiennej „połówki”, w sposób praktyczny sprawdzicie czy tempo, jakie Wam wyliczymy z testu możecie zastosować w trakcie startu.

Brzmi skomplikowanie? Nic bardziej mylnego! Zarezerwujcie sobotę i niedzielę – przyjdźcie i zobaczycie jakie to proste i skuteczne!

Tradycyjnie, ostatni trening z cyklu przygotowań do imprez wchodzących w skład Królewskiej Triady Biegowej zorganizujemy w formie śniadania biegowego.

Produkty spożywcze dostarczy Partner Śniadania Biegowego – POLSKA SIEĆ HANDLOWA LEWIATAN. Odpowiednie nawodnienie zapewnią natomiast woda OSTROMECKO i napoje izotoniczne 4MOVE.

Spotkania treningowe pod hasłem „śniadań biegowych” powoli wpisują się w biegowy kalendarz imprez dla amatorów w Krakowie. Ich formuła powoduje, że każdy znajdzie alternatywę dla niedzielnego, leniwego poranka – aktywnie, sportowo i na wesoło. Dzieci, młodzież, osoby starsze, początkujący czy zaawansowani amatorzy biegania – każdy z Was dowie się jak sensownie trenować i przy tym zdrowo się odżywiać.

Przyjdźcie z rodzinami – będzie trener dla dzieci. Wy pobiegacie, a pociechami zajmą się nasi trenerzy. Będą porady, rozmowy o bieganiu i kultowe „pożegnanie” półmaratończyków.

Takiej oferty treningowej nie znajdziecie nigdzie, zapraszamy!
AZS AWF Kraków Masters i Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie

Program:

Test Coopera: stadion AWF Kraków, 6 października (sobota), w godz. 10:00-13:00;

Śniadanie biegowe: Park Lotników Polskich, 7 października (niedziela), zbiórka o godz. 10:00 przed głównym wejściem do TAURON Areny Kraków od strony ul. Lema.