Przygotowania do 18. PZU Cracovia Maraton: zapraszamy na zajęcia w marcu

W najbliższą niedzielę, 3 marca rozpoczniemy już trzeci miesiąc treningów w ramach oficjalnego cyklu przygotowań do 18. PZU Cracovia Maraton. Razem z klubem AZS AWF Kraków Masters proponujemy wzięcie udziału w serii zajęć i sprawdzianów, dzięki którym skutecznie i pod okiem doświadczonych trenerów przygotowujecie się do startu w imprezie, która zostanie zorganizowana 28 kwietnia 2019 roku.

Treningi w marcu:
3.03.2019 (niedziela), 10.03.2019 (niedziela), 17.03.2019 (niedziela) – zbiórka o godz. 10:00 przed głównym wejściem do TAURON Areny Kraków od strony ul. Lema.

24.03.2019 (niedziela) – start w 16. Krakowskim Półmaratonie Marzanny lub biegu na 10 km, zbiórka o godz. 10:00 na Błoniach Krakowskich (rozgrzewka, start w biegu, rozbieganie i rozciąganie).

31.03 (niedziela) – trening wyjazdowy w Puszczy Niepołomickiej – zbiórka o godz. 10:00 na parkingu przy drodze krajowej nr 75 (bliższym jadąc od Niepołomic, dalszym od autostrady, dokładna lokalizacja TUTAJ).

13.03 (środa) – trening halowy (godz. 18:00, hala lekkoatletyczna AWF Kraków przy ul. Śniadeckich 12b).

Ponadto, 15.03 (piątek) zapraszamy na wykład ekspercki „Przygotowanie do biegu maratońskiego – porady praktyczne” (godz. 18:00, AWF Kraków, sala H w budynku „Jordanówka”).
 

Wchodzimy w decydującą fazę przygotowań. Marzec to czas na intensyfikację i długie bieganie, również interwałowe. Będziemy wydłużać odcinki pokonywane w tempie zbliżonym do maratońskiego – abyśmy je dobrze wyczuwali.

Zarezerwujcie w marcu czas na treningi, nie tylko nasze wspólne, niedzielne.  Musicie też sami systematycznie pracować.

W marcu planujemy nacisk na objętość i trzymanie tempa w biegu o dłuższym czasie trwania.

W dalszym ciągu będziemy też zwracać uwagę na technikę biegu – ekonomikę ruchu. Nie zapominamy również o podtrzymywaniu pracy nas siłą biegową. 

Na pewno część z Was wprowadzi już starty kontrolne na 10 km czy – końcem miesiąca – w półmaratonie. Będą to dobre sprawdziany i element „przetarcia” na krótszym dystansie.

Zapraszamy na treningi!
ZIS i AZS AWF Kraków Masters