Przygotowania do 18. PZU CM: w kwietniu bezpośrednie przygotowanie startowe i Śniadanie Biegowe

W najbliższą niedzielę, 7 kwietnia wkroczymy na ostatnią prostą przygotowań do 18. PZU Cracovia Maraton, który odbędzie się 28 kwietnia. Poza treningami będącymi kontynuacją procesu bezpośredniego przygotowania do startu, zapraszamy również na Śniadanie Biegowe (14 kwietnia), trening halowy (17 kwietnia) i wykłady eksperckie (12 i 24 kwietnia).

Treningi w kwietniu:

7.04.2019 (niedziela), 22.04.2019 (Poniedziałek Wielkanocny) – zbiórka o godz. 10:00 przed głównym wejściem do TAURON Areny Kraków od strony ul. Lema.

14.04.2019 (niedziela) – Śniadanie Biegowe – zbiórka o godz. 10:00 przed głównym wejściem do TAURON Areny Kraków od strony ul. Lema.

17.04 (środa) – trening halowy (godz. 18:00, hala lekkoatletyczna AWF Kraków przy ul. Śniadeckich 12b).

Ponadto, zapraszamy na wykłady eksperckie – 12.04 (piątek) „Bezpośrednie przygotowanie startowe” (godz. 18:00, AWF Kraków, sala H w budynku „Jordanówka”), a 24.04 (środa) „Ostatnie aspekty przygotowań i podpowiedzi przed startem w 18. PZU Cracovia Maraton i biegach towarzyszących” (godz. 19:15, AWF Kraków, sala H w budynku „Jordanówka”).

W kwietniu czeka nas ostatni szlif przed 18. PZU Cracovia Maraton. To kontynuacja BPS (bezpośredniego przygotowania do startu) które rozpoczęło się 8 tygodniu przed imprezą. Pierwsze dwa tygodnie kwietnia poświęcamy jeszcze na ciężką pracę, a kolejne dwa na aktywny wypoczynek.

W najbliższą niedzielę, 7 kwietnia przeprowadzimy dłuższy trening interwałowy, budujący wytrzymałość i ukierunkowany na pracę nad trzymaniem tempa.

13 kwietnia (sobota) zapraszamy na Test Coopera na stadionie krakowskiej AWF.

Dzień później, 14 kwietnia (niedziela) zapraszamy na Śniadanie Biegowe, które będzie miało miejsce w Parku Lotników Polskich. Będzie można sprawdzić swoją prędkość z Testu Coopera, zapytać o sportowe jedzenie, rozwiać ostatnie wątpliwości dotyczące startu. Trenerzy będą do Waszej dyspozycji. Produkty spożywcze dostarczy LEWIATAN, a uczestnicy będą mieli możliwość przetestowania żeli DIAMANT PRO SPORT. Odpowiednie nawodnienie zapewnią natomiast woda OSTROMECKO i napoje izotoniczne 4MOVE.

Podczas zajęć halowych (17 kwietnia, środa) przewidziany jest trening sprawnościowy, bo przez cały rok musimy ja utrzymywać i zwracać uwagę na elementy uzupełniające bieganie. 

W ostatnią niedzielę, a raczej w ostatni weekend kwietnia czeka nas prawdziwa biegowa uczta w Krakowie. Coś, na co czekacie i do czego przygotowujecie się od miesięcy, a może i lat!

Zapraszamy na zajęcia!
ZIS i AZS AWF Kraków Masters