Przygotowania do 18. Cracovia Maraton: 27 stycznia trening wyjazdowy w Puszczy Niepołomickiej

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w najbliższą niedzielę, 27 stycznia zapraszamy na pierwszy trening wyjazdowy organizowany w ramach oficjalnego cyklu przygotowań do 18. Cracovia Maraton, który odbędzie się na specjalnej pętli w Puszczy Niepołomickiej.

Zbiórka o godz. 10:00 na parkingu przy drodze krajowej nr 75 (bliższym jadąc od Niepołomic, dalszym od autostrady, dokładna lokalizacja TUTAJ).

Trening będzie poświęcony pracy tlenowej i realizowany metodą ciągłą o niskiej lub – w drugiej części zajęć – umiarkowanej intensywności. 

Pętla w Puszczy Niepołomickiej ma 6400 m po miękkim terenie (nie asfalt, a szuter, droga leśna), co  pozwala na zdecydowanie zdrowsze bieganie.

Po krótkiej rozgrzewce podzielimy się na podgrupy i będziemy biegać od 2 (początkujący) do 4 pętli. 

W sumie pokonamy od 13 do 26 km. Celem jest przebiegnięcie w grupie dłuższego dystansu, spokojnie, zwracając uwagę na rozluźnienie, na technikę biegu, na wyczuwanie prędkości biegu, a przede wszystkim słuchanie własnego organizmu.

Jest to trening z cyklu długiego, wolnego biegania, dlatego powinien być wykonany w grupie, która często sprawia, że ten dystans „ucieka” nam bardzo szybko.

Zapraszamy!
ZIS i Trenerzy AZS AWF Masters Kraków