Przygotowania do 17. PZU Cracovia Maraton: 15 kwietnia Śniadanie Biegowe i ostatni trening, 14 kwietnia Test Coopera

W najbliższą niedzielę, 15 kwietnia zapraszamy na Śniadanie Biegowe, które będzie jednocześnie ostatnim treningiem przed czekającym nas 17. PZU Cracovia Maraton! Zbiórka tradycyjnie o godz. 10:00 przed głównym wejściem do TAURON Areny Kraków od strony ul. Lema. A dzień wcześniej, w sobotę, 14 kwietnia zapraszamy na Test Coopera na stadionie krakowskiej AWF.

Niewiele ponad tydzień pozostało do wielkiego święta biegaczy – 17. PZU Cracovia Maraton. Warto tu być, bo miejsce, trasa i termin sprzyjają aby osiągnąć dobre wyniki.

Macie za sobą dużo pracy, jaką wykonaliście przygotowując się do startu (z nami albo sami) i już czas aby teraz ją zademonstrować w postaci wyniku na zawodach. Zakładamy, ze forma przyszła na czas i czujecie się bardzo dobrze. Musicie mieć jednak stuprocentową pewność, że taktyka na ten trudny bieg będzie optymalna. No i jak to w sporcie – trzeba będzie mieć szczęście (do pogody i do całego startu).

Należy też psychicznie pożegnać się z przygotowaniami i zacząć myśleć o finalnej części zadania, czyli samym starcie. W ostatnim tygodniu już nic nie wytrenujecie. Zawsze powtarzamy: dla amatora lepiej być niedotrenowanym niż przetrenowanym!

Wspólne niedzielne Śniadanie Biegowe na tydzień przed maratonem to wspaniała propozycja dla wszystkich, którzy będą uczestniczyć w 17. PZU Cracovia Maraton i innych imprezach organizowanych 21 i 22 kwietnia.

Ci, co biegają maraton, mogą jeszcze sprawdzić swoje tempo maratonowe. Polecamy przebiec 2 x 5 km z Waszą docelową średnią prędkością maratońską. Nie szybciej! Jeśli planujecie przebiec maraton w 3 godziny, to macie zrobić dwie piątki po 4'15"/km. Jeśli celujecie w 3:30 to trzeba to zrobić to po 5'00"/km. A jak tylko chcecie być „czwórkołamaczem”, to trening 2 x 5 km z prędkością po 5'40"/km będzie dla Was bardzo wskazany. Więcej dowiecie się od trenerów w czasie rozgrzewki.

A reszta będzie bawiła się z nami biegając pod krótsze dystanse startowe, których nie zabraknie podczas dwóch dni rywalizacji około-maratońskiej. Będzie piknik śniadaniowy, a podczas niego możliwość konsultacji trenerskich, zapytania o rzeczy które jeszcze Was męczą, co i jak zrobić.

Bez „kopniaka” trenera się nie obejdzie – bez niego nie będzie szczęścia podczas maratonu. Warto więc przyjść dla samej „ceremonii pożegnania”. Niech Moc będzie z Wami!

Produkty spożywcze dostarczy LEWIATAN, a uczestnicy będą mieli możliwość przetestowania żeli DIAMANT PRO SPORT. Odpowiednie nawodnienie zapewnią natomiast woda OSTROMECKO i napoje izotoniczne 4MOVE.

Zbiórka: 15 kwietnia (niedziela), godz. 10:00 pod TAURON Areną Kraków, a następnie pobiegniemy na plac przy fontannie w Parku Lotników Polskich.


Dzień wcześniej, 14 kwietnia (sobota) zapraszamy na Ogólnopolski Test Coopera na stadionie AWF w Krakowie, w godz. 9:00-13:00. Co 20 min będzie startować kolejna seria testu. 9:00, 9:20 i 9:40 zarezerwowana jest dla dzieci, niemniej jednak jeśli ktoś nie przyjdzie z dzieckiem na tą godzinę będzie i tak mógł pobiec.

Zapisy będą prowadzone w biurze zawodów na stadionie.

To wspaniała okazja aby sprawdzić swoją formę, czy „przewietrzyć płuca” przed maratonem.

Dla każdego uczestnika certyfikat, a dla pierwszych 150 osób okolicznościowa koszulka.

Zapraszamy!