Poznaliśmy szczegółowy terminarz XVII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera

Od 1 do 3 sierpnia w TAURON Arenie Kraków zostanie rozegrany XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Organizatorzy podali szczegółowy terminarz turnieju, którego Kraków jest już po raz piąty Miastem-Gospodarzem.

Mistrzowie świata Polacy rozpoczną rywalizację czwartkowym meczem z Serbami, w piątek spotkają się z Brazylijczykami, a zakończą zmagania starciem z Finami.

Jak wyjaśnił wiceprezes Fundacji H. J. Wagnera Cezary Mróz, plan gier oraz inne szczegóły związane z udziałem polskich siatkarzy w Memoriale ustalono w porozumieniu z trenerem Vitalem Heynenem, aby stworzyć jego podopiecznym jak najlepsze warunki do sprawdzenia formy przed olimpijskimi kwalifikacjami (9-11 sierpnia w Gdańsku).

W Krakowie kibice zobaczą nową gwiazdę naszego zespołu Kubańczyka Wilfredo Leona, któremu kończy się tzw. karencja nałożona przez FIVB i odlicza dni do debiutu w reprezentacji Polski.

W Krakowie Heynen wystawi zapewne najmocniejszą drużynę. Wcześniej, podczas pierwszej fazy Siatkarskiej Ligi Narodów, a także w rozpoczynającym się 10 lipca w Chicago Final Six zdecydował się dać szansę zawodnikom szerokiej kadry.

W Final Six Polacy zmierzą się w grupie z Brazylijczykami i Irańczykami. Jeśli awansują do półfinałów, czeka ich konfrontacja z jedną z trzech ekip: Francją, Rosją lub USA.


Szczegółowy terminarz XVII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera

1 sierpnia (czwartek): Polska - Serbia (godz. 17:00), Brazylia - Finlandia (20:00)

2 sierpnia (piątek): Polska - Brazylia (17:30), Finlandia - Serbia (20:30)

3 sierpnia (sobota): Serbia - Brazylia (12:00), Polska - Finlandia (15:00)