Połączmy się na sport(n)owo: specjalny trening dla dzieci i młodzieży za nami!

W niedzielę, 7 czerwca na stadionie lekkoatletycznym WKS Wawel odbył się specjalny trening dla dzieci i młodzieży. Zajęcia w ramach kampanii Połączmy się na sport(n)owo poprowadzili trenerzy AZS AWF Kraków Masters, na czele z trzykrotnym olimpijczykiem, medalistą mistrzostw świata i Europy Grzegorzem Sudołem. Z okazji niedawnego Dnia Dziecka, w pierwszym organizowanym przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie wydarzeniu po „odmrożeniu” sportu wzięli udział młodzi miłośnicy aktywności fizycznej – od kilku do kilkunastolatków.

Trening miał charakter ogólnorozwojowy, nie zabrakło również wielu elementów biegowych. Podzieleni na dwie grupy – najmłodszych i tych nieco starszych, uczestnicy zajęć z pełnym zaangażowaniem i radością wykonywali ćwiczenia zaordynowane przez trenerów. Wszyscy otrzymali też specjalne „pakiety startowe”.


Na wydarzenie zaprosili PZU – Sponsor Tytularny 19. PZU Cracovia Maraton oraz Wawel SA – Partner akcji.

W planach są kolejne zajęcia, nie tylko dla najmłodszych sportowców! Zachęcamy do śledzenia naszych stron internetowych i profili w mediach społecznościowych.

Fot. Mateusz Chwajoł/ZIS; Michał Sobolewski/ZIS