Po raz 11. kajakarze popłyną w rytmie WOŚP

W najbliższą niedzielę, 13 stycznia na Torze Kajakarstwa Górskiego w Ośrodku Sportu i Rekreacji KOLNA odbędzie się XI edycja Noworocznego Slalomu Równoległego. Jak co roku, zawodnicy rywalizujący na zadaszonym i ogrzewanym odcinku sztucznego toru przyłączą się do finałowego grania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zawody przy ul. Kolnej 2 rozpoczną się o godz. 11:00. Rywalizacja w znacznej mierze różni się od tej, którą można obserwować podczas klasycznych imprez slalomu kajakowego – zwycięzcy zmagań w czterech konkurencjach (K-1 K, K-1 M, C-1 K, C-1 M) zostaną wyłonieni w systemie pucharowym. Podczas przejazdu startuje wspólnie dwójka zawodników po obu stronach toru. Każda para ma dwa przejazdy, tak aby każdy płynął z lewej i z prawej strony. Wygrywa ten, który uzyska lepszy łączny czas dwóch przejazdów. Do finałów zakwalifikują się posiadacze czterech najlepszych wyników z każdej kategorii.

Swój udział w imprezie  potwierdzili m.in. Aleksandra Stach – aktualna mistrzyni świata z Rio de Janeiro w konkurencji C-2 Mikst (w parze z Marcinem Pochwałą; są również czempionami kraju – przyp. MCH) i mistrzyni Polski w konkurencji C-1 K, Michał Woś i Iga Garlewicz. Nie można wykluczyć udziału gości z zagranicy – zawody cieszą się dużą popularnością wśród kajakarzy ze Słowacji czy Rosji.

Noworoczny Slalom Równoległy to impreza charytatywna, z której całkowity dochód jest przeznaczony na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w licytacjach internetowych na jej rzecz, w których do zdobycia są atrakcyjne vouchery pobytowe oraz na aktywności oferowane w OSiR KOLNA czy kalendarze z autografami czołowych polskich kajakarzy slalomowych.

Każdy, kto odwiedzi niedzielną imprezę i wesprze WOŚP, otrzyma bezpłatnie ciepły poczęstunek.

Program Zawodów:
11:00 – kwalifikacje:
11:00 – grupa I: K-1 K; C-1 M
11:30 – grupa II: C-1 K; K-1 M
2 przejazdy ze zmianą trasy – suma dwóch przejazdów
4 najlepsze osady kwalifikują się do finału
12:15 – finały:
12:15 – grupa I: K-1 K; C-1 M
12:30 – grupa II: C-1 K; K-1 M
13:30 – ceremonia dekoracji zwycięzców, następnie licytacja na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy