Po maratonie trenujemy dalej – do 13. PZU Biegu Trzech Kopców i 6. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego!

18. PZU Cracovia Maraton przeszedł do historii. Nie oznacza to jednak końca treningów. Razem z klubem AZS AWF Kraków Masters kontynuujemy cykl zajęć i sprawdzianów, dzięki którym skutecznie i pod okiem doświadczonych trenerów będzie można przygotować się do krakowskich imprez biegowych wchodzących wraz z maratonem w skład Królewskiej Triady Biegowej 2019 – czyli 13. PZU Biegu Trzech Kopców (29.09) i 6. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego (13.10).

Kiedy:
Będziemy się spotykać w każdą niedzielę o godz. 10:00, w tym samym miejscu – zbiórka przed głównym wejściem do TAURON Areny Kraków od strony ul. Lema.

Raz w miesiącu będziemy organizować treningi wyjazdowe – w Puszczy Niepołomickiej lub w Lasku Wolskim. Będziemy Was wcześniej informować o miejscu i godzinie takich spotkań.

Dodatkowo, raz w miesiącu organizowane będą treningi na stadionie AWF Kraków (Al. Jana Pawła II 45).

Treningi w maju:  
12.05.2019, 19.05.2019, 26.05.2019 – zbiórka o godz. 10:00 przed głównym wejściem do TAURON Areny Kraków od strony ul. Lema.

Treningi majowe to przede wszystkim aktywna regeneracja po 18. PZU Cracovia Maraton – będziemy wykorzystywać rollery do poprawienia stanu mięśni oraz materace do ćwiczeń rozciągających.

Maj to okres startów w wielu biegach, dlatego dla osób, które biegały jedynie na dystansie 10 km albo nie biegały w ogóle, a chcą przygotować się do startów – przygotowany zostanie trening z naciskiem na akcenty biegowe. Będziemy skupiać się na technice biegu przy większych prędkościach (w planach mamy także trening na stadionie lekkoatletycznym). Najważniejsza będzie dla nas intensywność zajęć. Nie wykluczamy również zajęć regeneracyjnych, jeśli uczestnicy treningów będą tuż po startach w zawodach.

Udział w treningach jest bezpłatny.

Cel:
Po pierwszej odsłonie Królewskiej Triady Biegowej 2019 – 18. PZU Cracovia Maraton, przygotowujemy się do jesiennych biegów – 13. PZU Biegu Trzech Kopców (29 września 2019) oraz 6. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego (13 października 2019).

Kadra trenerska:
Mgr Maria Sławik – trener II klasy LA, czynna zawodniczka i medalistka mistrzostw Polski. Wieloletnie doświadczenie trenerskie.

Dr Joanna Gradek – trener I klasy, trener smovey, była zawodniczka AZS AWF Kraków, finalistka mistrzostw Polski i medalistka Akademickich MP.

Mgr Dariusz Kaczmarski – trener I klasy LA, były maratończyk, założyciel grupy AZS AWF Kraków Masters.

Dr Grzegorz Sudoł – trener I klasy LA, trzykrotny olimpijczyk, medalista mistrzostw świata i Europy w chodzie sportowym.

Dr Konrad Rembiasz – trener II klasy LA, były zawodnik. Wieloletnie doświadczenie trenerskie.

Damian Sator – instruktor LA, zawodnik, medalista mistrzostw Polski, uczestnik MŚ w biegach przełajowych (Chiny). Rekord życiowy na 5000 m: 15:17:88.

Kamilia Hayder – trener II klasy LA, czynna zawodniczka i medalistka mistrzostw Polski. Posiada I klasę sportową na dystansach 800 m i 1500 m. Sędzia z licencją PZLA.

Jakub Zięba – instruktor LA, zawodnik, czołowy zawodnik biegów średnich. Rekordy życiowe: 1000 m – 2:32:58; 1500 m – 3:58:48;

Bartosz Zając – instruktor LA, zawodnik, były kolarz, czołowy zawodnik biegów długich. Rekord życiowy w półmaratonie: 1:13:25.

Uwagi:
Nie zapewniamy szatni ani tzw. depozytu. Uczestnicy biorą udział w zajęciach na własną odpowiedzialność. Organizator nie ubezpiecza osób biorących udział w treningach. Uczestnicy deklarują, że biorą udział w zajęciach na własną odpowiedzialność.

Zapraszamy!
ZIS i Trenerzy AZS AWF Kraków Masters