Orlen MP w Siatkówce Plażowej: Piotr Kantor i Bartosz Łosiak obronili tytuł!

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak zwyciężyli w zorganizowanym w Krakowie turnieju finałowym Orlen Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej. W ostatnim spotkaniu okazali się lepsi od pary Michał Bryl/Grzegorz Fijałek. Na trzecim stopniu podium stanęli Maciej Rudol i Kacper Kujawiak, którzy w meczu o brąz pokonali duet Mariusz Prudel/Jakub Szałankiewicz.

Medaliści tegorocznej edycji krajowego czempionatu zostali wyłonieni w tie-breakach.

W finałowym meczu pierwsze dwa sety rozstrzygnęły się na przewagi i dopiero w ostatnim uwidoczniła się wyższość Kantora i Łosiaka. Nie bez znaczenia było zapewne to, że Bryl z Fijałkiem walczyli o awans do ostatniej piłki, a mistrzowie Polski dość łatwo przeszli przez swój półfinał.

Trzecia partia w spotkaniu o prawo do walki o złoto nie zaszkodziła z kolei Rudolowi i Kujawiakowi, którzy niespodziewanie łatwo odprawili w tie-breaku spotkania o brąz Prudla i Szałankiewicza. Turniejowa „czwórka” ostatecznie wyprzedziła więc parę rozstawioną z numerem trzecim.

Mecz o złoto był natomiast udanym rewanżem za niedawne polskie spotkanie w 1/2 turnieju finałowego cyklu World Tour w Hamburgu, w którym to Fijałek i Bryl byli lepsi.

Dla Kantora i Łosiaka to drugi tytuł mistrzowski z rzędu i trzeci w ogóle. Pierwszy w karierze zdobili w 2014 roku na krakowskim piasku kompleksu KS Wanda przy ul. Bulwarowej. Przed rokiem byli natomiast najlepsi w Mysłowicach. Na koncie mają jeszcze miedzy innymi brąz z Krakowa wywalczony w 2015 roku. Przypomnijmy również, że w 2010 triumfowali tutaj w turnieju z cyklu Grand Prix Polski.

Kantora i Łosiaka krążkami z najcenniejszego kruszcu udekorowali Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Społecznej, Kultury i Promocji Andrzej Kulig i Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Sęk, Bryla i Fijałka srebrnymi Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie (ZIS) Krzysztof Kowal i Sekretarz Generalny Polskiego Związku Piłki Siatkowej Tomasz Karasiński, a Rudola i Kujawiaka brązowymi Zastępca Dyrektora ZIS ds. Marketingu i Organizacji Imprez Sportowych Magdalena Nowak-Obrzut i Dyrektor Marketingu PKN Orlen Anna Ziobroń.

Medale otrzymali również trenerzy wszystkich ekip – Grzegorz Klimek (Kantor/Łosiak), Grek Spyridon Karachalios (Bryl/Fijałek) i Mateusz Radojewski (Rudol/Kujawiak).

Statuetkę dla Najbardziej Wartościowego Zawodnika turnieju (MVP) z rąk Komisarza Zawodów Bogusława Kawiaka odebrał Piotr Kantor.
 

Półfinały turnieju finałowego mężczyzn Orlen Mistrzostw Polki w Siatkówce Plażowej Kraków 2018

Piotr Kantor/Bartosz Łosiak vs Mariusz Prudel/Jakub Szałankiewicz 2:0 (21:18, 21:12)

Michał Bryl/Grzegorz Fijałek vs Maciej Rudol/Kacper Kujawiak 2:1 (21:18, 19:21, 15:13)

Mecz o 3. miejsce

Mariusz Prudel/Jakub Szałankiewicz vs Maciej Rudol Maciej/Kacper Kujawiak 1:2 (16:21, 21:14, 6:15)

Mecz o 1. miejsce

Piotr Kantor/Bartosz Łosiak vs Michał Bryl/Grzegorz Fijałek 2:1 (23:21, 20:22,15:9)


Końcowa klasyfikacja mężczyzn znajduje się TUTAJ.

TUTAJ prowadzona była relacja tekstowa z ostatniego dnia imprezy.

W czasie pomiędzy półfinałami a spotkaniami o medale, dużo dobrej zabawy dostarczył Mecz Gwiazd. Wzięli w nim udział: Magdalena Śliwa – m.in. dwukrotna złota medalistka mistrzostw Europy w siatkówce halowej, Grzegorz Wagner – były reprezentant kraju i mistrz Polski z Hutnikiem Kraków, Marcin Komenda – pochodzący z Krakowa rozgrywający kadry i GKS-u Katowice, Michał Kądzioła – były reprezentant Polski w siatkówce plażowej, który w duecie z Bartkiem Malcem zajął w turnieju mężczyzn 7. miejsce, Jacek Sęk – Wiceprezes PZPS, a także aktorzy – Tomasz Schimscheiner, Grzegorz Łukawski i Wojciech Skibiński.

Fot. Michal Łapczyński; Mateusz Chwajoł/ZIS