Nowe inwestycje sportowo-rekreacyjne dla mieszkańców Krakowa: Całoroczne Centrum Sportów Zimowych atrakcyjną propozycją aktywnego spędzania wolnego czasu

Dwa sztuczne lodowiska, w tym jedno do curlingu, krytą pływalnię, oświetloną igielitową górkę dla początkujących narciarzy, wielofunkcyjną trasę biegową, plac do jazdy na deskorolkach i rolkach oraz zaplecze gastronomiczno-restauracyjne przewiduje przygotowana w ubiegłym roku koncepcja budowy Całorocznego Centrum Sportów Zimowych w Krakowie, w rejonie ulic Lipskiej i Myśliwskiej, w Dzielnicy XIII Podgórze.

Na przełomie lutego i marca Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie ogłosi przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej w celu uzyskania pozwolenia na budowę dla tego kompleksu sportowo-rekreacyjnego.

Obiekt powstanie na terenie należącym do miasta. Lokalizacja i charakter inwestycji są zgodne z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Tego typu kompleks jest niezwykle potrzebny ze względu na dużą intensywność zabudowy mieszkaniowej, przy jednoczesnym niedoborze infrastruktury sportowej na tym terenie. Stworzy dogodne warunki do aktywnego spędzania wolnego czasu nie tylko przez mieszkańców Płaszowa i powstającego Nowego Miasta, ale całego podwawelskiego grodu – dzięki dogodnym połączeniom środkami komunikacji miejskiej z pozostałymi dzielnicami Krakowa.

Planowany obiekt będzie łączył w sobie wiele funkcji i stworzy szerokie możliwości uprawiania sportu i rekreacji. Stok narciarski może w razie potrzeby przemienić się w górkę saneczkową, z oświetlonej 700-metrowej trasy biegowej skorzystają – w zależności od pory roku – narciarze, rowerzyści, amatorzy jazdy na nartorolkach, biegacze.

Budynek Całorocznego Centrum Sportów Zimowych ma być samowystarczalny energetycznie.

Należy podkreślić, że opracowanie dokumentacji projektowej oraz uzyskanie pozwolenia na budowę to działania niezbędne do podjęcia starań o pozyskanie środków zewnętrznych na realizację tej inwestycji.

Autor koncepcji: Przemysław Markiewicz-Zahorski – ARCHI-PLUS