Na torze KOLNA: zawody o Puchary Prezydenta Miasta Krakowa za nami

W miniony weekend, 23 i 24 czerwca na torze kajakarstwa górskiego w Ośrodku Sportu i Rekreacji KOLNA w Krakowie blisko setka zawodników rywalizowała w Międzynarodowych Regatach w Kajakarstwie Slalomowym o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa.

Oprócz kajakarzy z rodzimych klubów, w imprezie udział wzięli reprezentanci Rosji, Włoch, Wielkiej Brytanii, Kazachstanu, USA i Australii.

Wyniki rywalizacji, która miała miejsce w czterech konkurencjach: kajakach jedynkach kobiet i mężczyzn oraz kanadyjkach jedynkach kobiet i mężczyzn można znaleźć TUTAJ.

W ramach zmagań o Puchary Prezydenta Miasta Krakowa, odbyły się również druga eliminacja Pucharu Polski  i zawody Ligi Młodzików.
 

A już w tym tygodniu, od 29 czerwca do 1 lipca, na nowoczesnym i odpowiadającym wszystkim wymaganiom Międzynarodowej Federacji Kajakowej (ICF) torze przy ul. Kolnej 2 śledzić będzie można rywalizację największych gwiazd kajakarstwa slalomowego o punkty Pucharu Świata Seniorów.

Liczymy na dobre występy reprezentantów Polski. Podczas pierwszej edycji tegorocznego cyklu ICF Canoe Slalom World Cup, która wczoraj zakończyła się w słowackim Liptowskim Mikulaszu, znakomicie zaprezentowali się aktualni mistrzowie naszego kraju w konkurencji K-1: Dariusz Popiela zajął drugie miejsce, a Klaudia Zwolińska uplasowała się na czwartej lokacie.

Fot. Mateusz Chwajoł/ZIS