MŚ Juniorów i U23 w Slalomie Kajakowym na torze KOLNA: dobre występy zawodników krakowskich klubów

W przedostatnim dniu odbywających się na torze KOLNA Mistrzostw Świata Juniorów i U23 w Slalomie Kajakowym biało-czerwonym nie udało się zdobyć medalu. Należy jednak odnotować dobre występy naszych reprezentantów w mocno obsadzonych konkurencjach C1 K U23 i K1 M U23. Rywalizację wśród kanadyjkarek na siódmym miejscu zakończyła zawodniczka Krakowskiego Klubu Kajakowego Aleksandra Stach, a wśród kajakarzy piątą lokatę wywalczył Jakub Brzeziński z AZS AWF Kraków.

W finałowych przejazdach oboje poprawili pozycje zajmowane po półfinałach, w których byli sklasyfikowani odpowiednio na dziesiątym (Stach) i ósmym miejscu (Brzeziński).

Świeżo upieczona srebrna medalistka w K1 Klaudia Zwolińska (Start Nowy Sącz), zmagania w konkurencji C1 – którą trenuje zaledwie od kilku miesięcy – zakończyła na 19. miejscu w półfinale.

Po dobrym występie w kwalifikacjach, półfinałowy przejazd w K1 nie udał się niestety Krzysztofowi Majerczakowi z KKK. Zawodnik, który w tym sezonie przebojem wywalczył miejsce w seniorskiej kadrze Polski, w 1/2 finału był piętnasty. Jeszcze mniej szczęścia miał Wiktor Sandera (AZS AWF Kraków). Brązowy medalista w K1 juniorów z poprzednich krakowskich MŚ Juniorów i U23 w Slalomie Kajakowym w 2016 roku otrzymał dodatkowe 50 punktów karnych za ominiecie bramki i w półfinale został sklasyfikowany na 34. miejscu.

Sukcesów nie odnieśli również polscy juniorzy rywalizujący w K1 M i C1 K, kończąc rywalizację w półfinałach.

W niedzielę ostatni dzień mistrzostw, który wypełnią zmagania w widowiskowym Extreme Slalomie. Odbędzie się również ceremonia zakończenia imprezy.

Transmisja internetowa z zawodów prowadzona jest na stronie: www.canoeicf.com.

Szczegółowe wyniki można znaleźć, a także śledzić „na żywo” TUTAJ.

Fot. Mateusz Chwajoł/ZIS