MP we Freestyle’u Kajakowym na Kolnej: Zofia Tuła i Tomasz Czaplicki dalej najlepsi w kraju

W XIII Otwartych Mistrzostwach Polski we Freestyle’u Kajakowym, które w miniony weekend zostały zorganizowane na torze kajakarstwa górskiego w Ośrodku Sportu i Rekreacji KOLNA, swoje kolejne złote medale wywalczyli Zofia Tuła i Tomasz Czaplicki z KKK Jelenia Góra. To odpowiednio już ich piąty i czwarty z rzędu tytuł krajowego czempiona.

W finałach Tuła okazała się lepsza od Izy Fidzińskiej reprezentującej KK Helix Skawina oraz Agaty Sobieraj-Jakubiec i Igi Garlewicz z Krakowskiego Klubu Kajakowego. Czaplicki w pokonanym polu zostawił natomiast Bartosza Czaudernę i Michała Sobieraja-Jakubca z KKK Kraków oraz Adama Olesińskiego z WAKK Habazie Warszawa.

Poza klasyfikacją mistrzostw Polski, w zawodach wziął udział również Hiszpan Quim Fontane Maso (Piraguisme Salt-Ter Girona) i uzyskał najlepszy wynik końcowy.

Medale w konkurencjach indywidualnych rozdano w sobotę, 1 września, a w niedzielę, 2 września widzowie obserwowali zmagania w niezwykle widowiskowej konkurencji Kayak Cross – wyścigu czterech kajakarzy jednocześnie. Po raz pierwszy w mistrzostwach Polski organizowanych na torze Kolna start miał miejsce ze specjalnej rampy do skoków, która „debiutowała” podczas tegorocznej krakowskiej edycji Pucharu Świata w Slalomie Kajakowym.

Fot. OSiR KOLNA