Młodzi zapaśnicy w Małej Hali TAURON Areny Kraków o tytuły i medale mistrzostw Europy

Od 27 do 30 czerwca w Małej Hali TAURON Areny Kraków odbędą się Mistrzostwa Europy U15 w Zapasach. W rywalizacji o tytuły i medale w stylu wolnym i klasycznym wystartuje z górą 700 dziewcząt i chłopców w wieku 13-15 lat.

W środę, 26 czerwca w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie (Partnera Głównego tej imprezy) została zorganizowała konferencja prasowa z udziałem Magdaleny Nowak-Obrzut – Zastępcy Dyrektora ZIS ds. Marketingu i Organizacji Imprez Sportowych, Agnieszki Roszkiewicz – Sekretarza Generalnego Polskiego Związku Zapaśniczego i Theodorosa Hamakosa – Delegata Technicznego UWW (United World Wrestling) – Międzynarodowej Federacji Zapaśniczej.

To trzecie ME w tej kategorii wiekowej, poprzednie edycje gościły: stolica Serbii Belgrad i węgierski Györ.

Dyr. Magdalena Nowak-Obrzut w swoim wystąpieniu podczas konferencji przypomniała o tradycjach i sukcesach zapasów w Krakowie, podkreśliła ważną rolę Miasta w propagowaniu i rozwijaniu tej olimpijskiej dyscypliny sportu.

Od ubiegłego roku Mała Hala TAURON Areny Kraków jest miejscem zawodów Memoriału Władysława Bajorka – cenionej imprezy dla adeptów zapasów. W październiku 2018 roku pod nadzorem Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie rozpoczęła się budowa Centrum Zapaśniczego w Bieżanowie – z terminem realizacji do stycznia 2020 roku.

Tegoroczne ME U15 są doskonałą okazją dla ich uczestników do poznania Krakowa, jego historii i ostatnich dokonań. Agnieszka Roszkiewicz zapewniła, że organizatorzy stworzą młodym zapaśnikom takie możliwości.

Theodoros Hamakos, dziękując Prezydentowi Jackowi Majchrowskiemu i władzom Krakowa za podjęcie się roli Miasta-Gospodarza ME U15 w Zapasach, przypomniał o niezwykłych turystycznych walorach podwawelskiego grodu, którego zabytkowe centrum zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Początek walk już w czwartek, 27 czerwca – przed południem, w tym dniu o godz. 17:00 – uroczyste otwarcie mistrzostw.

W reprezentacji Polski znalazł się również zawodnik z Krakowa. Dariusza Korczyńskiego z klubu Gladiator, w którym trenuje pod okiem znanego szkoleniowca Marka Niemca, zobaczymy w  kat. 85 kg w stylu wolnym.

Wstęp na ME U15 jest bezpłatny.

Fot. Mateusz Chwajoł/ZIS