Mistrzostwa Europy U15 w Zapasach: srebrny medal dla Natalii Tomali

Natalia Tomala została w sobotę 29 czerwca srebrną medalistką odbywających się w Krakowie Mistrzostw Europy U15 w Zapasach w kategorii wagowej 36 kg. Czterodniowa rywalizacja w Małej Hali TAURON Areny Kraków zakończy się w niedzielę po południu.

Wysokie 5. miejsce wywalczyli inni nasi reprezentanci: w sobotę Karolina Jaworska (66 kg) oraz w piątek  w stylu wolnym  Filip Błaszczyk (75 kg).

13-letnia Natalia Tomala uprawia zapasy od 6 lat. Jest zawodniczką GKS Piast Wola, w barwach którego występował m.in. Marek Garmulewicz, uczestnik aż czterech igrzysk olimpijskich.

Wicemistrzostwo Europy to oczywiście największy sukces Natalii, ale ma już w dorobku także tytuły mistrzyni Polski. W finale krakowskich ME  Tomala  przegrała z Rosjanką Julią Owczynnikową.

Udane występy utalentowanej Natalii bardzo ucieszyły Andrzeja Suprona, obecnie Prezesa Polskiego Związku Zapaśniczego, a przed laty wicemistrza olimpijskiego z Moskwy, mistrza świata i Europy.

- Przy organizacji imprezy, wysiłku, jaki trzeba włożyć w jej przygotowanie i przeprowadzenie, z taką liczbą zawodniczek i zawodniczek, najistotniejszym elementem są jednak wyniki sportowe, Dlatego miło nam było, że nasza reprezentantka walczyła bardzo dzielnie  o złoty medal. Nie udało się wygrać, bo Rosjanka okazała się lepsza, ale srebrny medal jest. W tym wieku, szczególnie zapaśnicy z krajów zakaukaskich, startujący także w mistrzostwach Europy mają większe predyspozycje, bo szybciej rozwijają się fizycznie, Mają też ogromną motywację wypłynięcia poprzez sport. Każdy medal przez nas tutaj zdobyty, każda zwycięska walka przedstawia dużą wartość,, zwłaszcza w tej grupie wiekowej – podkreślił Andrzej Supron.

Przypomnijmy, że Kraków jest Miastem-Gospodarzem tegorocznych ME U15 w Zapasach a Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie – Partnerem Głównym.

Informacje o turnieju można znaleźć również TUTAJ.

Fot. JS/ZIS