Memoriał Huberta Jerzego Wagnera w Krakowie do 2021 roku!

XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera w piłce siatkowej mężczyzn odbędzie się w tym roku od 1 do 3 sierpnia w TAURON Arenie Kraków, ale już wiadomo, że kolejne dwie edycje tego najważniejszego turnieju towarzyskiego na świecie zostaną zorganizowane również w podwawelskim grodzie.

Poinformował o tym podczas konferencji prasowej w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Cezary Mróz – Wiceprezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera. W spotkaniu z dziennikarzami wzięli też udział: Anna Korfel-Jasińska – Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji, Sportu i Turystyki, Krzysztof Kowal – Dyrektor ZIS, Małgorzata Marcińska – Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Miasta SA, w gestii której znajduje się TAURON Arena Kraków i Grzegorz Wagner – syn Huberta Jerzego Wagnera, były reprezentant Polski, obecnie Dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku.

- Bardzo się cieszymy, że po raz piąty Kraków jest Miastem-Gospodarzem święta piłki siatkowej. Na początku sierpnia będziemy mogli zobaczyć najlepszych z najlepszych. Jest to święto nie tylko dla fanów tej dyscypliny sportu, ale także okazja do fantastycznego spędzenia czasu przez całe rodziny. Zapraszamy wszystkich, nie tylko mieszkańców Krakowa. Pamiętajmy, że turniej odbędzie się w okresie wakacji, warto więc włączyć się do świetnej zabawy – powiedziała Anna Korfel-Jasińska.

- Wciąż wracam we wspomnieniach do mojego spotkania w studiu telewizyjnym z Panem Prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem. Wtedy wiele mówiliśmy o szczęściu. Memoriał Wagnera zawsze kojarzy mi się ze szczęśliwymi zbiegami okoliczności. W 2014 roku turniej odbył się w Krakowie, a zaraz po nim nasi siatkarze sięgnęli po mistrzostwo świata. Podobnie było w 2018 roku. Za kilka miesięcy po Memoriale w Krakowie nasza reprezentacja pojedzie do Gdańska na olimpijski turniej kwalifikacyjny i zapewni sobie udział w igrzyskach w 2020 roku, a co będzie w Tokio nie muszę chyba mówić. W tym miejscu chciałbym przypomnieć, że sportową część działalności naszej wspaniałej hali rozpoczęliśmy w 2014 roku meczem z siatkarzami Brazylii w Lidze Światowej. I od tego momentu siatkówka jest mocno związana z TAURON Areną Kraków – podkreślił Krzysztof Kowal.

- Nikt już sobie nie wyobraża, aby w naszej hali nie było Memoriału Wagnera. Siatkówka zajmuje bardzo ważne miejsce w kalendarzu imprez TAURON Areny Kraków, ale nie brakuje również innych atrakcji. Niedawno po raz pierwszy gościliśmy Cavaliadę, niesamowite zawody jeździeckie i zamierzamy kontynuować tę współpracę w następnych latach. Co jeszcze istotne, ten obiekt – wraz z małą halą –  poprzez treningi wychowuje nowe rzesze miłośników sportu – mówiła Małgorzata Marcińska.

Dla Grzegorza Wagnera Memoriał to coś wyjątkowego. Przypominając o przypadającej 13 marca rocznicy śmieci jego ojca, wyraził uznanie nie tylko dla poziomu sportowego turnieju, bo jak przypomniał, Hubert Jerzy Wagner przywiązywał ogromną wagę do jakości i do szczegółów. - Na pewno ojciec byłby zadowolony z organizacji. Byłem na każdym Memoriale i nawet jeśli odbywał się w mniejszym mieście, zawsze stał na najwyższym poziomie – przyznał Grzegorz Wagner. - A skoro Kraków jest taki szczęśliwy dla siatkarzy, to zastanawiam się ile to będzie trwało.

W tegorocznym, XVII Memoriale Huberta Jerzego Wagnera zagrają aktualni mistrzowie i wicemistrzowie świata, czyli Polacy i Brazylijczycy oraz Serbowie (4. miejsce w MŚ 2018, brązowy medal ME 2017) i debiutujący w Memoriale Finowie.

Fot. Mateusz Chwajoł/ZIS