Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2019: znamy wszystkich uczestników!

Czwartą reprezentacją, która w dniach 1-3 sierpnia 2019 roku zagra w TAURON Arenie Kraków w XVII Memoriale Huberta Jerzego Wagnera będzie drużyna Finlandii. Obok Polaków i Finów w tym prestiżowym turnieju siatkarzy wezmą udział także Brazylijczycy i Serbowie.

Dobór rywali Polaków byli konsultowany z selekcjonerem biało-czerwonych Vitalem Heynenem, podobnie zresztą jak termin rozgrywania najlepszego turnieju towarzyskiego świata. - Vital Heynen, trener drużyny naszych mistrzów świata, poprosił dokładnie o ten termin i my oczywiście robimy wszystko, by wspierać naszą złotą drużynę – tłumaczy Cezary Mróz, wiceprezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera. - XVII Memoriał będzie miał wyjątkowe znaczenie dla naszych mistrzów świata, gdyż będzie próbą generalną przed kwalifikacjami do igrzysk olimpijskich w 2020 roku.

Przypomnijmy, że XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera rozpocznie się w czwartek 1 sierpnia i potrwa do soboty 3 sierpnia 2019 roku. Mecze rozgrywane będą w TAURON Arenie Kraków, a stolica Małopolski już po raz piąty będzie miastem-gospodarzem najlepszego towarzyskiego turnieju siatkarskiego świata.

Tuż po zakończeniu Memoriału Polacy zagrają o przepustkę do igrzysk w Tokio z Francją, Słowenią i Tunezją, a turniej będzie rozgrywany w Gdańsku. Oznacza to, że Memoriał będzie ostatnim sprawdzianem biało-czerwonych przed walką o igrzyska, która rusza już 9 sierpnia.

Wcześniej informowaliśmy o oficjalnym potwierdzeniu udziału w turnieju przez najlepszą siatkarską reprezentację XXI wieku – Brazylię. Dziś możemy przekazać już oficjalnie, że obok aktualnych mistrzów i wicemistrzów świata w krakowskiej TAURON Arenie zagrają także Serbowie i Finowie.

- Zapraszam wszystkich na kolejny Memoriał Wagnera, moja reprezentacja też zagra w Krakowie. Przyjdźcie na mecze turniejowe i stwórzcie niesamowitą atmosferę – mówi Milan Katić, reprezentant Serbii, na co dzień reprezentujący barwy PGE Skry Bełchatów. Zresztą serbskich graczy mieliśmy w ostatnich latach w PlusLidze wielu, większość z nich doskonale potrafiła się wpisać w klimat naszych rozgrywek.

Serbowie to jedna z najlepszych europejskich reprezentacji ostatnich lat, mistrzowie olimpijscy z 2000 roku, dwukrotni mistrzowie Europy, medaliści mistrzostw świata, zdobywcy Ligi Światowej. W ostatnim, złotym mundialu dla Polski, zajęli 4. miejsce.

Ostatnim potwierdzonym uczestnikiem XVII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera są Finowie. Waleczna drużyna, za którą z pewnością przyjadą tłumy jej kapitalnych kibiców. Fińscy fani słyną z tego, że potrafią się niesamowicie bawić i z pewnością pomogą, by także na trybunach atmosfera w trakcie turnieju była mistrzowska. Będzie to druga wizyta reprezentacji Finlandii w TAURON Arenie Kraków. Poprzednio gościli w stolicy Małopolski podczas mistrzostw Europy w 2017 roku.

Wszystko o Memoriale Huberta Jerzego Wagnera: www.fundacjawagnera.pl