Maratony Rowerowe Lang Team 2019: udana inauguracja sezonu w Krakowie

Dariusz Batek i Michalina Ziółkowska z CST 7R MTB Team byli najszybsi na najdłuższym dystansie Grand Fondo podczas pierwszego w tym sezonie Maratonu Rowerowego Lang Team, ze startem i metą na skąpanych w słońcu Błoniach. Zawody rozpoczął i medale najlepszym wręczał Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal. W towarzyszącej zmaganiom na dystansach Grand Fondo, Medio i Mini Paradzie Rodzinnej padł rekord frekwencji.

Kraków powitał uczestników Maratonów Rowerowych Lang Team słoneczną pogodą. Warunki do ścigania były idealne, choć trasa miejscami nieco śliska. W miasteczku zawodów na Błoniach Krakowskich pojawiło się wielu miłośników rowerów. - To dla nas największa satysfakcja, bo przecież organizujemy maratony po to, aby Polacy mogli cieszyć się kolarstwem i rowerową rekreacją. Maratony Rowerowe Lang Team to doskonały pomysł na rodzinny, aktywny wypoczynek podczas weekendu – mówił Czesław Lang, Dyrektor Generalny Lang Team.

 

Maraton w Krakowie cieszy się także dużym uznaniem wśród samych startujących. - Wszystko było jak zwykle perfekcyjnie przygotowanie – organizacja, oznaczenie trasy, zabezpieczenie. To przyjemność ścigać się takich warunkach – komentował Dariusz Batek, zwycięzca dystansu Grand Fondo, aktualny mistrz Polski w maratonie rowerowym i triumfator ubiegłorocznej edycji cyklu organizowanego przez Lang Team. Kolarze CST 7R MTB Team zdominowali walkę na najdłuższym dystansie w Krakowie. Odskoczyli od stawki tuż po starcie i przez większość 89-kilometrowej trasy kontrolowali sytuację. - Po deszczach niektóre odcinki stały się śliskie i wymagające. Ale warunki były takie same dla wszystkich i każdy mógł się wykazać – dodał Batek, który na metę wjechał razem z kolegami z drużyny – Karolem Rożkiem i Michałem Kucewiczem. Rywalizację pań na dystansie Grand Fondo wygrała Michalina Ziółkowska, także z CST 7R MTB Team, wyprzedzając Karolinę Sowę z Mat Atom Deweloper oraz Annę Wajzer z Sengam Sport Racing Team.

 

Najbardziej zacięta walka o zwycięstwo toczyła się na najkrótszym dystansie Mini, który w Krakowie liczył 24 kilometry. Trzech kolarzy uzyskało czasy poniżej 59 minut, a najszybszy okazał się Maciej Ścierski z Aluminium Team, który wyprzedził o dziewięć sekund Grzegorza Kubaczkę oraz o dwanaście sekund Przemysława Mikołajczyka. Także w rywalizacji kobiet o zwycięstwie decydowały sekundy. Dokładnie cztery, bo o tyle Izabela Dudek z Peva Polska MTB Team wyprzedziła Monikę Grzebinogę. Trzeci czas uzyskała Ewa Miłek z Tomar Team.

Na dystansie Medio (64 km) najszybsi okazali się Marcin Korzeniowski z AGROCHEST TEAM i Karolina Kukuła z Profidea Team. Podium wśród panów uzupełnili Maciej Pitach z CST 7R MTB Team i Piotr Sajdak z CYCLO TRENER TEAM. Wśród pań Karolina Kukuła nie miała sobie równych, o blisko dziesięć minut wyprzedzając drugą na mecie Darię Radczuk z Polar Team. Trzecia była Monika Piątkowska z Motorola Bike Team.

Inauguracja sezonu Maratonów Rowerowych Lang Team w Krakowie okazała się bardzo udana. - Kraków to od lat wypróbowany partner Lang Team i bardzo cenimy sobie współpracę zarówno przy maratonach, jak i Tour de Pologne. Zawsze możemy liczyć na świetną organizację i zaangażowanie przedstawicieli miasta. Atmosfera towarzysząca kolarskim imprezom pod Wawelem jest niepowtarzalna – podsumował Adam Siluta, prezes zarządu Lang Team.

Fot. Mateusz Chwajoł/ZIS