Kraków z nominacją Miasta-Gospodarza Siatkarskiej Ligi Narodów: 26 i 27 maja mecze Polaków z Rosjanami i Kanadyjczykami

We wtorek, 24 kwietnia 2018 roku, Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk wręczył Katarzynie Król – Zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji i Sportu nominację dla Krakowa jako Miasta-Gospodarza Siatkarskiej Ligi Narodów.

Podczas śniadania prasowego, w którym uczestniczył także Krzysztof Kowal – Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie dziennikarze zostali poinformowani o szczegółach nowego cyklu rozgrywek. Siatkarska Liga Narodów zastąpi Ligę Światową mężczyzn oraz Światową Grand Prix kobiet.

W tym roku, w TAURON Arenie Kraków, 26 i 27 maja, odbędą się cztery mecze pierwszego turnieju SLN panów. Polacy zmierzą się w sobotę z Rosjanami, a w niedzielę z Kanadyjczykami. Obejrzymy również w te dni spotkania reprezentacji Korei Południowej z Kanadą i Rosją. Wymieniony kwartet wystąpi jeszcze – w ramach wspomnianego turnieju – w piątek, 25 maja w katowickim Spodku.

- Kraków kocha siatkówkę, siatkówka kocha Kraków – powiedziała Prezydent Katarzyna Król.  - I myślę, że ta wzajemna miłość będzie jeszcze trwała długo. Trzymamy oczywiście kciuki za naszą reprezentację, życzymy polskim siatkarzom, aby osiągnęli jak najlepsze wyniki.

- Dobrze organizuje się imprezy w mieście, gdzie ludzie oddają serca dla siatkówki, dla Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Tak właśnie jest w Krakowie – podkreślił Prezes Jacek Kasprzyk. - Gdy władze są za siatkówką, to również mieszkańcy wspierają siatkówkę. W Krakowie są fantastyczni kibice.  Mam więc nadzieję, że podczas majowych meczów Siatkarskiej Ligi Narodów wypełnią TAURON Arenę po brzegi. To dla nas bardzo ważne. Myślę, że nowy trener Vital Heynen i praktycznie nowa reprezentacja spowodują, że każdy zechce zobaczyć, jak fajnie będzie wyglądała gra biało-czerwonych, pełna uśmiechu i radości.

Fot. Mateusz Chwajoł/ZIS