Koncepcja szlaku rekreacyjno-sportowego otaczającego Błonia Krakowskie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Koncepcja szlaku rekreacyjno-sportowego otaczającego Błonia Krakowskie

 

Prezentowana koncepcja powstała by ułatwić i usprawnić korzystanie z terenów zielonych otaczających Błonia Krakowskie. Zmiana organizacji ruchu służyć ma poprawie bezpieczeństwa użytkowników, a wzbogacenie infrastruktury zapewnić większą wygodę i atrakcyjność tych terenów, bez zaburzania ich unikalnego, tradycyjnego charakteru, który jest wartością samą w sobie i wyróżnikiem rozpoznawalnym w skali ponadlokalnej.

W ramach zaproponowanych działań mieści się wyznaczenie odseparowanych, na tyle ile to możliwe od ruchu pieszego tras rowerowych i toru wrotkarskiego.

MIEJSCA ODPOCZYNKU PODRÓŻNYCH.
W pobliżu Błoń zlokalizowano następujące place mające służyć wypoczynkowi. Począwszy od Alei Trzech Wieszczów place znajdują się przy al. 3 Maja
w następujących miejscach: przy wylocie ul. Oleandry, przed stadionem TS Wisła, przy pętli tramwajowej, a także w narożu Błoń u zbiegu Rudawy
i ul. Piastowskiej, oraz przy parkingu i placu zabaw znajdującym się przy al. Focha.
Wszystkie place posiadają nawierzchnię utwardzoną, brukowaną płytami kamiennymi oraz chodnikowymi oraz blaszane samonośne przekrycie. Przekrycia posiadają ujednoliconą formę, którą można odczytywać jako odwzorowanie jednego arkusza pozaginanego tak by tworzył atrakcyjne w wyrazie schronienie. Przekrycia wykonane w głównej mierze z blachy perforowanej lakierowanej na biało są jednocześnie bardzo współczesne i ascetyczne, dzięki czemu mogą stać się istotnym urozmaiceniem krajobrazu Błoń, formami kojarzonymi jednoznacznie z tą konkretną przestrzenią .