Kolejowy Klub Wodny 1929: dziewięćdziesięciolatek z animuszem

Kolejowy Klub Wodny 1929 ma już 90 lat. Jubileusz stał się okazją do wielopokoleniowego spotkania jego zawodników, trenerów i działaczy. W uroczystościach, które odbyły się w sobotę 16 listopada uczestniczyli także przedstawiciele władz administracyjnych i samorządowych Województwa Małopolskiego i Miasta Krakowa, Dzielnicy VII Zwierzyniec, Polskiego Związku Kajakowego, zaprzyjaźnionych klubów i organizacji sportowych.

W swojej działalności KKW 1929 nawiązuje do pięknych tradycji i bogatego dorobku krakowskich kajakarzy i wioślarzy. Obecnie klub skupia się na szkoleniu dzieci i młodzieży, wspiera sportowców z niepełnosprawnościami.

Korzystając z pomocy finansowej Gminy Miejskiej Kraków, współpracując z Zarządem Infrastruktury Sportowej w Krakowie, KKW 1929 rozbudowuje i unowocześnia klubowe obiekty nad Wisłą przy ul. Księcia Józefa. Amatorzy wypoczynku i relaksu na wodzie chętnie korzystają z przystani i wypożyczalni sprzętu.

Za dokonania sportowe i społeczne Prezydent RP Andrzej Duda postanowił uhonorować osoby związane z KKW 1929 – Srebrnym Krzyżem Zasługi Andrzeja Kielana, a Brązowym Krzyżem Zasługi Prezesa klubu Krzysztofa Racułta.

Odznaki Honoris Gratia Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski przyznał: Teresie Monkiewicz, Bogusławowi Birosowi, Wojciechowi Kucharczykowi i Markowi Palisiowi.

Z okazji jubileuszu 90-lecia, KKW 1929 został wyróżniony Złotą Honorową Odznaką Województwa  Małopolskiego Krzyż Małopolski, srebrne odznaki Krzyż Małoolski otrzymali:  Jolanta Kwinta, Andrzej Kielan, Kazimierz Malec i  Andrzej Merena.

Fot. Dorota Ostrowska/Archiwum KKW 1929