Kolejarz Prokocim zyskał nowe zaplecze

Podczas wizyty gospodarskiej Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski oraz Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal przekazali do użytkowania Klubowi Sportowemu Kolejarz Prokocim budynek zaplecza szatniowo-socjalnego.

Prezydent Jacek Majchrowski wręczył władzom Kolejarza Prokocim symboliczny klucz do obiektu oraz pakiet środków ochrony osobistej i sanitarnej, które są dostarczane do klubów sportowych w ramach akcji „odmrażania” krakowskiej infrastruktury sportowej.

Nowy budynek powstał jako zaplecze dla zrealizowanego w zeszłym roku pod nadzorem Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie boiska o sztucznej nawierzchni, z piłkochwytami i masztami oświetleniowymi oraz halą pneumatyczną (rozkładaną w okresie zimowym). Dzięki dokończeniu inwestycji Kolejarz Prokocim zyskał nowoczesny, kompleksowy obiekt.


W budynku znajdują się dwie szatnie z prysznicami i toaletami dla zawodników, jedna szatnia dla trenerów z prysznicem i toaletą, toaleta dla osób z niepełnosprawnościami, magazyn podręczny, pomieszczenie techniczne z kotłem dwufunkcyjnym gazowym oraz korytarz z szafą porządkową.

Obiekt wykonano jako budynek parterowy, z dachem płaskim ze spadkiem, w konstrukcji stalowej ścian i dachu, na płycie fundamentowej żelbetowej. Poszycie ścian i dachu stanowią płyty warstwowe z wypełnieniem materiałem izolacyjnym. Wykonano drewnianą okładzinę budynku.

Obiekt posiada instalacje wewnętrzne: wod.-kan., CO, gazową i elektryczną oraz wentylację mechaniczną. W ramach inwestycji wykonano także parking z kostki brukowej o powierzchni 263 m2.

Wykonawca: BIG EUROPE Sp. z o.o. z Wodzisławia Śląskiego

Projekt: Pracownia Architektury Ireneusz Piotrowski

Koszt inwestycji: 832.511,87 zł brutto + dokumentacja 36 900,00 zł brutto

Parametry techniczne budynku:

Powierzchnia zabudowy     120,24 m2
Powierzchnia użytkowa 103,16 m2
Wymiary budynku w rzucie  16,84 x 7,14 m
Wysokość maksymalna budynku 4,28 m
Kubatura budynku 472,00 m3


Fot. Mateusz Chwajoł/ZIS; Michał Sobolewski/ZIS