Kolarstwo

 

 

 

 

76. Tour de Pologne – etap Kraków Rynek Główny – Kraków

76. Tour de Pologne rozpocznie się 3 sierpnia w Krakowie. Podobnie jak przed rokiem, uroczyste otwarcie wyścigu będzie miało miejsce na Rynku Głównym, skąd kolarze wyruszą na liczącą 132 km trasę z metą na Al. Focha przy Błoniach Krakowskich. W tym miejscu etapowe triumfy święciły takie asy jak Andre Greipel (2009 i 2010), Marcel Kittel (2011), John Degenkolb (2012), Peter Sagan (2017), a przed rokiem Pascal Ackermann. Niewątpliwie będziemy więc świadkami ekscytującej walki sprinterów do ostatnich metrów. Po drodze – w Lanckoronie, Witanowicach i Kaszowie – będą miały miejsce trzy Premie Górskie TAURON IV kategorii oraz trzy Lotne Premie LOTTO – w Myślenicach, Czernichowie i Krakowie.

W wyścigu wystartują wszystkie zawodowe grupy należące do UCI World Teams oraz cztery drużyny z dzikimi kartami. Peleton z gwiazdami światowego kolarstwa pokona siedem etapów o łącznej długości ponad tysiąca kilometrów. Zwycięzców poszczególnych klasyfikacji poznamy na mecie ostatniego etapu w Bukowinie Tatrzańskiej 9 sierpnia. W tym roku Tour de Pologne włącza się w obchody stulecia polskiego olimpizmu i Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Nasz narodowy wyścig rozgrywany jest pod hasłem „Wyścig Pokoleń” i w sposób szczególny nawiązuje do olimpijskich medalistów w kolarstwie: Ryszarda Szurkowskiego, Czesława Langa i Rafała Majki.

Strona internetowa wydarzenia: www.tourdepologne.pl


KINDER+SPORT MINI TOUR DE POLOGNE

Jedną z imprez towarzyszących 76. Tour de Pologne UCI World Tour jest Kinder+Sport Mini Tour de Pologne. To wyjątkowe wydarzenie towarzyszy nam od 20 lat, a liczba jego uczestników stale rośnie. Od poprzedniego sezonu Mini Tour de Pologne jest częścią międzynarodowego programu Kinder+Sport, który firma Ferrero prowadzi w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. W sześciu miastach odbędą się parady rowerowe dla dzieci w wieku 7-12 lat oraz Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup rozgrywany w kategoriach Żak i Młodzik. W obu przypadkach młodzi kolarze będą pokonywać fragment trasy „dorosłego” Tour de Pologne.

Strona internetowa wydarzenia: www.minitourdepologne.pl


TOUR DE POLOGNE AMATORÓW

Tour de Pologne Amatorów to jedno z najpopularniejszych wydarzeń kolarskich w naszym kraju. Co roku w BUKOVINA Resort w Bukowinie Tatrzańskiej spotyka się około dwóch tysięcy miłośników kolarstwa, aby wspólnie wystartować i rywalizować na rundzie królewskiego etapu Tour de Pologne. Tegoroczny Tour de Pologne Amatorów, który odbędzie się 9 sierpnia, to 60 kilometrów bardzo wymagającej trasy z podjazdami na Ścianę BUKOVINA, Ścianę HARNAŚ czy Rusiński Wierch. Na starcie tradycyjnie pojawi się wielu kolarskich mistrzów z Czesławem Langiem na czele.

Strona internetowa wydarzenia: www.tourdepologneamatorow.pl

 

Aktualności